Orchidėjų ligos

Orchidėjų ligos: prevencija, atpažinimas ir gydymas

Orchidėjos – vienos populiariausių kambarinių gėlių. Tinkamai prižiūrimos orchidėjos džiugina savo grožiu, tačiau kartais jas, kaip ir kitus kambarinius augalus, gali užpulti ligos. Jas gali užpulti kenkėjai, ant palangės laikoma orchidėja gali nušalti, taip pat pasitaikyti ir grybelinių ar bakterinių ligų. Taigi, kaip atpažinti ligas, ir kaip gydyti orchidėjas?

Bakterinės ligos

Bakterinė infekcija paprastai primena nušalimą – ant orchidėjos lapų, gumbų ir žiedų atsiranda permatomos šlapios dėmės, kurios sparčiai plinta. Labai pažeista orchidėja gali žūti vos per kelias valandas. Kartais orchidėjų bakterinė infekcija pasireiškia ne iš karto, ir tik vėliau, kai bakterija sparčiai išplis, ją išgydyti gali būti per vėlu. Mėgėjai orchidėjų augintojai ne visada gali atpažinti šią orchidėjų ligą, ir ne visada yra įmanoma padėti augalui. Lietuvoje nerasime vaistų, skirtų gydyti orchidėjas nuo bakterinių ligų. Vis dėlto, nuo bakterinės infekcijos orchidėją galima apsaugoti – stenkitės neperlaistyti augalo, ir saugokite orchidėją nuo skersvėjo. Jei pastebėsite augalo pakitimus, nedelsiant pašalinkite pažeistas orchidėjos dalis.

Grybelinės orchidėjų ligos

Grybelinės orchidėjų ligos pasireiškia kitaip nei bakterinės – ant augalo dalių atsiranda rudų atspalvių dėmelės, kurios gali būti sausos arba šlapios. Pastebėjus tokius orchidėjos pakitimus, būtina pašalinta pažeistas augalo dalis, kad liga nepažeistų likusių sveikų dalių. Orchidėjai gali padėti mažesnis drėgmės balansas ir kiek padidinta temperatūra.

Nušalimas

Žiemos laikotarpiu orchidėjų nušalimas yra gana dažnas reiškinys, ypatingai tais atvejais, jei orchidėja laikoma ant palangės. Svarbu patraukti orchidėją nuo palangės, nes pro lango apačią pučiantis vėjas gali pažeisti šaknis, o prie stiklo prisiglaudę lapai ar žiedai gali nušalti. Vis dėlto, jei nėra kitos vietos, kur būtų galima laikyti orchidėją, padėkite ant palangės termometrą, ir stebėkite, kokia čia oro temperatūra. Jei šaltuoju metų laiku nuspręsite įsigyti naują orchidėją, stenkitės ją šiltai įvynioti, nes net kelionė iki automobilio orchidėjai gali būti pražūtinga.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)