Ką turite žinoti, pirkdami naują televizorių

Ką reikia žinoti perkant televizorių?

Praėjo laikai, kai televizorius buvo skirtas vien tik televizijos kanalų transliuojamam turiniui žiūrėti. Nauji modeliai leidžia naršyti internete, peržiūrėti „Youtube“ vaizdus ar pasiekti turinį išmaniajame telefone. Negana to, gamintojai pranašauja, jog ateityje šis įrenginys taps kiekvienų namų centru, sujungtu su telefonu, apsaugos sistema ar net skalbykle. Kadangi paprastam vartotojui, perkant televizorių, susigaudyti tarp aibės naujovių gali būti nelengva, patariame, į ką atsižvelgti pirmiausia.

Atkreipkite dėmesį į ekrano ryškumą

Ko gero, svarbiausias dalykas renkantis televizorių yra vaizdo kokybė, o ši priklauso nuo jame integruotos ekrano technologijos. Anot Miroslavo Ramanavičiaus, vadovaujančio „Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos pardavimų padaliniui Lietuvoje, šiai dienai pažangiausi yra „Quantum dot“ ekranai. 

„Tokie ekranai užtikrina labai ryškų vaizdą, nesvarbu, koks apšvietimas kambaryje bebūtų – šviestų saulė ar vyrautų prietema. Be to, jie suvartoja mažiau energijos, nei tie, kuriuos turėjo pernykščiai televizoriai. Tai dar pakankamai nauja technologija, kurią mūsų kompanijos specialistai pritaikė šių metų „SUHD TV“ televizoriuose“, – pasakojo pašnekovas.

Pasidomėkite sąveika su kitais įrenginiais

Technologijų specialistai pranašauja - ateitis priklauso išmaniems namams bei daiktų internetui, o tai reiškia, jog visi įrenginiai netrukus jungsis tarpusavyje. Kadangi nusipirkę televizorių žmonės juo naudojasi ne vienus metus, racionalu būtų atkreipti dėmesį į tai, kiek jis suderinamas su kitais prietaisais – kasmet tai taps vis svarbiau. 

„Naujausi išmanieji televizoriai bevielio ryšio dėka gali jungtis prie kompiuterių, išmaniųjų telefonų, todėl perkelti medžiagą iš vieno įrenginio į kitą yra itin paprasta. Be to, didžiosios technologijų kompanijos televizorių mato ir kaip išmaniųjų namų centrą, kai jame galima peržiūrėti informaciją, susijusią su namuose vykstančiais procesais, pavyzdžiui, patikrinti, ar išsiskalbė drabužiai, kas paspaudė durų skambutį arba užmesti akį į vaikų kambarį. Tokiomis funkcijomis jau pasižymi kai kurie šiais metais pristatyti televizoriai“, – tikino M. Ramanavičius.

Išsiaiškinkite, kokį turinį rodo

Anot specialisto, metas, kai buvo žiūrima tik tai, kas iš palydovų į televizorių atkeliauja radijo signalais, jau praeityje. „Žmonės, ypač jaunesnioji karta, televizoriuje įprato peržiūrėti „Youtube“ vaizdelius, be to, visai neseniai mūsų šalyje pradėjo veikti populiarusis interneto kanalas „Netflix“. Taigi, perkantiems naują televizorių reikėtų pasidomėti, kokį turinį jis rodo ar pasižymi išmaniomis funkcijomis ir palaiko Wi-Fi“, – teigė M. Ramanavičius.

Pašnekovo teigimu, dėl nuolatinių inovacijų, gamintojai integruoja vis daugiau naujų technologijų, leidžiančių dalintis nuotraukomis, vaizdo įrašais ar žinutėmis su šeimos nariais, naršyti internete ar žaisti žaidimus. Turinys, skirtas naujausiems televizoriams, pastoviai auga, todėl geriausia investuoti į kuo funkcionalesnį ir universalesnį įrenginį.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.