Kaip apsaugoti baldus nuo kačių?

Kaip apsaugoti baldus nuo kačių?

Jeigu namuose turite augintinių – turbūt Jūsų aplinkoje niekada nebūna liūdna, kadangi gyvūnai tikrai suteikia daug džiaugsmo bei pozityvumo. Tiesa, kad gyvūnas teiktų tik džiaugsmą, o ne rūpestį reikia skirti nemažai laiko jo auklėjimui. Visiškai natūralu, kad tokiu atveju žmonės ieško priemonių ir informacijos, kurios padėtų spręsti kylančias problemas.

minkstas kampas

Pavyzdžiui, dažnas ieško būdų, kurie padeda baldus apsaugoti nuo virtimo katės mėgiama draskykle. Minkšti svetainės kampai tampa dažnu kačių taikiniu. Šie gyvūnai labai mėgsta savo nagus galąsti į medinius, odinius, gobeleninius baldus, tad dresavimas bei papildomas gyvūno užėmimas yra būtinas.

  • Žinoma, pati geriausia apsauga yra specialios kačių draskyklės. Tokiu atveju gyvūnas turės kur išlieti savo energiją, pagalasti nagus ir katei nebesinorės gadinti Jūsų baldų. Tiesa, svarbu žinoti, kad vienoms katėms patinka vertikalios, o kitoms horizontalios draskyklės. Jei katė nesinaudoja draskykle, galbūt nusipirkote netinkamą? Taip pat draskyklė turi būti pakankamai didelė, aukšta, kad katė galėtų patogiai ja naudotis išsitempusi visu ūgiu.
  • Žinoma, taip pat naudinga baldus padengti specialiomis medžiagomis. Paprasčiausiai jos padeda išvengti kačių nagų paliekamų įbrėžimų. Dažniausiai užtenka vienos impregnacijos, kad baldai būtų sutvarkyti. Tiesa, tai tinka tik mediniame baldams.
  • Tuo tarpu medžiaginius baldus gali tekti slėpti po užtiesalais. Geriausia, kai užtiesalas yra tokios pat spalvos kaip kad katė. Tokiu atveju nesimatys gyvūno plaukų. Galite mėginti drąskomą kampą apklijuoti dvipuse lipnia juosta — katės letenėlės / kailis prilips, jai bus nemalonu ir ji ims venti to kampo draskymo. Taip pat gali padėti apklijavimas čežančia medžiaga. Nors kai kurioms katėms gali patikti, tačiau kai kurias gali atbaidyti nemalonus garsas.
  • Naudokite ir specialius purškiklius, kurie nepatinka katėms. Tai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai reikalingas konkretaus nedidelio baldo apsaugojimas.
  • Kuo daugiau dėmesio gaus Jūsų gyvūnas – tuo mažiau laiko jis praleis bandydamas išlieti savo energiją ant baldų. Taigi, siūlome su juo kuo daugiau žaisti. 
  • Bandykite auklėti katę naudodami purškiamą vandenį.

Šie patarimai gana paprasti, tačiau svarbu atminti, kad pratinant katę prie draskyklės ir atpratinant nuo baldų draskymo svarbu turėti kantrybės, būti nuosekliems ir nepasiduoti. Galiausiai, prieš pirkdami baldus iškart įvertinkite tai, kad namuose yra gyvūnų ir jie gali pagreitinti baldo susidėvėjimą. Mėgstami odos baldai dažniausiai išmetami kur kas greičiau nei planuojama, kadangi katės į juos dažnai galanda nagus. Tai – smulkmena, kuri labai svarbi gyvūnų augintojams, kuriems svarbus ir stilingas interjeras.

Daugiau patarimų apie baldų priežiūrą (ne tik tada kai juos reikia apsaugoti nuo katės nagų) ir pasirinkimą rasite: https://www.deinavosbaldai.lt/ekspertai-pataria

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.