Ką reikia žinoti apie paskolas, gyvenantiems užsienyje?

Paskolos

Dauguma lietuvių, gyvenančių užsienio šalyse, susiduria su svarstymais, kur kreiptis, norint gauti paskolą. Paskolų banko specialistai primena, jog lietuviai, dirbantys svetur, kurių kredito istorija atitinka bankų keliamus reikalavimus, gali kreiptis dėl vartojimo, namų renovavimo, automobilio, nekilnojamo turto įsigijimui skirtų paskolų gavimo pildydami paraiškos formą internetu arba skambindami tinklapyje nurodytais telefonų numeriais. Dirbant ir gyvenant užsienyje, paskolą iš Lietuvos banko gali gauti asmenys nuo 26 metų, kurie turi ne mažesnį nei 6 mėnesių darbo stažą, dirba Norvegijoje arba bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Taip pat reikalavimai keliami gaunamoms pajamoms. Tam, kad asmuo, gyvenantis užsienyje, gautų paskolą iš Lietuvos finansų įstaigos, jis turi uždirbti ne mažiau nei 950 eurų atskaičius mokesčius. Taigi, jeigu žmogus atitinka išvardintus kriterijus, jis gali pildyti paraišką, o tolimesnės informacijos sulaukia iš paskolos davėjo.

Taip pat svarbu paminėti, kad paskola gyvenantiems užsienyje asmenims yra išduodama jiems esant ne vyresniems nei 72 metai, o paskolų bankui kartu su paraiška būtina pateikti pajamų išrašą, kuriame matomas gaunamas darbo užmokestis. Paskola yra išduodama mažiausiai 6 mėnesius dirbant paskutinėje darbovietėje. Kadangi daug lietuvių dirba ne tik Europos Sąjungos valstybėse, paskolų bankas taip pat suteikia galimybę pateikti paraišką asmenims, gyvenantiems bei dirbantiems Norvegijoje. Tam, kad gautas finansavimas netaptų galvos skausmu ir asmuo ar šeima, gavusi paskolą, nesusidurtų su sunkumais, dar prieš teikiant paskolos paraišką, specialistai rekomenduoja apgalvoti tikslią reikiamą finansavimo sumą ir, pavyzdžiui, kas mėnesį, apie pusės metų laikotarpiu, atsidėti tam tikrą pinigų sumą, kurią, gavus paskolą, reikės mokėti bankui. Tokiu būdu pastebima, ar likusių nuo įmokų pajamų pakanka apmokėti kasdienes išlaidas. Šeimos pajamų turi užtekti ne tik paskolos įmokoms, bet ir kasdienio pragyvenimo reikmėms kaip maisto produktai, būtini įsigyti drabužiai, avalynė, turint vaikų – jiems skirtoms išlaidoms padengti ir pan.

Paskolos, kurias gali gauti asmenys, dirbantys užsienyje, yra įvairių tipų. Kiekviena jų turi metinę palūkanų normą, sąlygas bei reikalavimus paskolos gavėjams. Vienas populiariausių tipų – vartojimo paskola. Ji skirta įsigyti didesnius pirkinius kaip buitinės technikos, elektronikos prietaisai, taip pat ja galima apmokėti medicinos, kelionių išlaidas, suremontuoti automobilį ar įgyvendinti kitus planus. Dar vienas paskolos tipas – finansavimas automobilio įsigijimui. Paskolų bankas nereikalauja pradinio įnašo, o pasiskolinus reikiamą pinigų sumą, asmuo pats gali nuspręsti, kokio automobilio jam reikės: naujo ar naudoto. Turint santaupų, paskola galima finansuoti tik dalį arba, kitu atveju, visą automobilio vertės sumą. Trečias finansavimo tipas – paskola namų remontui. Kiekvienas, susidūręs su nuosavo būsto įsigijimu ar įrengimu, yra pastebėjęs, kad įvairios statybinės medžiagos, baldai, užmokesčiai remonto darbus atliekantiems asmenims sudaro nemažą išlaidų dalį. Neturint pakankamo santaupų kiekio, vis daugiau žmonių kreipiasi dėl paskolos namų remontui. Turto įkeitimo nereikalaujanti paslauga tampa puikiu pasirinkimu būsto įrengimo procese, kuris, gavus finansavimą, tampa efektyvesnis ir per kur kas trumpesnį laiko tarpą šeimos gali džiaugtis atsinaujinusiais, praktiškais ir jaukiais namais. Paskola nekilnojamo turto įsigijimui taip pat gali būti skirta lietuviams, gyvenantiems užsienyje, turintiems planų įsigyti žemės sklypą, nuosavą namą, butą, sodo namelį, garažą ir pan. Nekilnojamam turtui yra priskiriami visi pagal prigimtį nejudinami objektai. Šio paskolos tipo grąžinimo terminas – nuo 6 mėnesių iki 10 metų, o tiksli paskolos grąžinimo trukmė, įmokų suma yra paskiriami individualiai, remiantis paskolos teikėjo paraiška.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.