Kambarinės gėlės

Kada ir kaip persodinti kambarines gėles?

Kambarinės gėlės – tikra namų puošmena, tačiau visada svarbu jas tinkamai prižiūrėti. Svarbu ne tik pasirūpinti, kad gėlės būtų reguliariai laistomos, bet taip pat užtikrinti, kad jų persodinimas būtų atliekamas tinkamai. Taigi, kada ir kaip persodinti gėles?

Ar tikrai reikalingas gėlių persodinimas?

Nors dažnai manoma, kad kambarinius augalus būtina persodinti kasmet, tačiau tai nėra tiesa. Įvairių kambarinių augalų persodinimo „kalendorius“ gali skirtis, tad svarbu atsižvelgti į konkrečių augalų priežiūros ypatumus. Taip pat vertėtų apžiūrėti augalą ir jo vazoną: jei augalo šaknys „lipa“ į viršų, o žemės virsta iš vazono, akivaizdu, kad atėjo laikas augalą persodinti. Jei nieko panašaus nepastebite, ir vazonas vis dar yra pakankamai erdvus, persodinimą galite atidėti kitam pavasariui. Apie persodinimo būtinybę gali signalizuoti gelstantys ir nykstantys augalo lapai. Jei nepamenate, kada keitėte augalo substratą, tai atlikite neatidėliodami.

Kada geriausia persodinti gėles?

  • Jaunatis: esant šiai Mėnulio fazei nerekomenduojama imtis jokių rimtesnių persodinimo darbų. Manoma, kad šiuo laikotarpiu augalai netenka jėgų, todėl gali sunkiai prigyti. Per jaunatį geriausia pašalinti senus, sergančius ūglius ar lapus;
  • Priešpilnis: teigiama, kad geriausia persodinti augalus likus kelioms dienoms iki pilnaties;
  • Pilnatis: šios Mėnulio fazės metu geriausia retinti augalus, kovoti su jų kenkėjais, rauti piktžoles, purenti žemę, ir t.t.;
  • Delčia: šiuo laikotarpiu augalų šaknys tampa itin pažeidžiamos, tad labai svarbu nepersistengti augalus laistant.

Astrologai rekomenduoja kambarinius augalus persodinti tuomet, kai Mėnulis yra Ožiaragio, Jaučio arba Mergelės ženkluose. Šiuo laikotarpiu augalo stiprybė yra sutelkiama šaknyse, todėl persodinti kambariniai augalai lengviau ir greičiau prigyja. Rekomenduojama neplanuoti persodinimo darbų kelias dienas prieš Mėnulio užtemimą ir po jo.

Išrinkite tinkamą vazoną

Naujas vazonas turėtų būti tokio dydžio, kad į jį senas lengvai tilptų. Paprastai pakanka pasirinkti vos keliais centimetrais didesnio skersmens vazoną – klaidinga manyti, kad kuo didesnis bus gėlės vazonas, tuo bus geriau. Itin platūs vazonai neatrodys estetiškai, be to, tai neužtikrins spartesnio gėlės vešėjimo. Toks pasirinkimas yra tinkamas tik tada, jei persodinami labai greitai vešintys augalai. Labai svarbu naująjį vazoną išplauti ir nusausinti, jei bus naudojamas molinis vazonas, jį rekomenduojama palaikyti vandenyje per naktį (vėliau, kai laistysite augalus, molinis vazonas nesugers pernelyg daug drėgmės). Renkantis tinkamą vazoną labai svarbu atsižvelgti į augalų poreikius: pavyzdžiui, orchidėjoms rinkitės plastikinius ar stiklinius permatomus vazonus (tai leis laiku pastebėti, kada augalą reikės palaistyti), o kitiems augalams patiks moliniai ar iš kitų medžiagų pagaminti vazonai.

Kokią žemę rinktis?

Jei neturite galimybės patys paruošti reikalingo žemių mišinio, keliaukite į specializuotas parduotuves, kuriose rasite ir universalaus grunto, ir tokio, kuris yra pritaikytas konkrečioms gėlių rūšims. Specialistų teigimu, kambarinės gėlės geriausiai veši žemėje, kurios pagrindas sudarytas iš durpių, priemolio, smėlio ir komposto. Kai kurios vazoninės gėlės yra labai lepios, tad ir žemė joms tiks ne bet kokia. Visada svarbu pasidomėti, kokie yra svarbiausi pasirinktų kambarinių gėlių auginimo ypatumai ir tikrai rasite labiausiai tinkančios produkcijos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)