6 būdai, kaip prižiūrėti savo čiužinį, kad jis tarnautų kuo ilgiau

Miegas

Kur įsigyti sau tinkamą, geros kokybės čiužinį turbūt jau nėra didelė paslaptis. Interneto paieškos laukelyje suvedę: čiužiniai internetu, gausite daugybę pasiūlymų. Tačiau šį kartą norime Jums patarti ne kur pirkti, o kaip prižiūrėti ką tik įsigytą ar seniai turimą čiužinį.

Juk net ir pačios geriausios kokybės produktai, tokie kaip Dormeo, Stella ar Lonas čiužiniai reikalauja priežiūros ir valymo. Beje, ar žinojote, kad tinkamai prižiūrėdami čiužinį prailginsite jo tarnavimo laiką, pagerinsite savo miego kokybę bei sveikatą?

1. Naudokite čiužinio apsaugas. Prieš tiesdami paklodę, ant čiužinio užtieskite specialią skysčiui nepralaidžią paklodę. Ji apsaugos nuo netyčia išlietų skysčių, dulkių ir kitų nešvarumų. Naudojant apsauginę paklodę, čiužinio nereikės taip dažnai valyti, jis ilgiau išliks gaivus.

Čiužinio ir lovos kraštus uždenkite specialiu sijonu. Daug kas galvoja, kad sijonas atlieka tik dekoratyvinę paskirtį, tačiau jis taip pat neleidžia dulkėms, nešvarumams ar augintinių plaukams kauptis po jūsų lova ir įsigerti į čiužinį iš apačios.

2. Čiužinį reguliariai valykite. Kaip ir visos kitos jūsų namų dalys, čiužinys taip pat reikalauja reguliarios priežiūros. Laimei, specialistai teigia, kad valymą užtenka atlikti tik kas pusmetį.

Parduotuvėje rasite specialių čiužinių valymo priemonių, tačiau taip pat galite mišinį pasigaminti ir namie. Apibarstykite čiužinį kepimo soda. Prieš barstydami, galite į sodą įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus – tuomet čiužinys skaniai kvepės. Barstyti galite per rėtį arba tiesiog iš pakelio. Apibarstytą čiužinį palikite valandą ar dvi. Vėliau viską susiurbkite dulkių siurbliu. Svarbu – kuo lėčiau ir ilgiau siurbsite, tuo daugiau dulkių erkučių panaikinsite.

Beje, jei šiuo metu renkatės naują čiužinį, patariame paieškoti tokio, kuris turėtų nusegamą ir skalbiamą užvalkalą arba užvalkalą galite įsigyti atskirai. Ieškokite pigu.lt elektroninėje parduotuvėje arba internete: čiužiniai internetu. Nusegamas užvalkalas palengvins čiužinio priežiūrą, padės lengviau palaikyti švarą ir gaivą miego zonoje.

3. Dažnai vėdinkite ir įleiskite šviesos į miegamąjį. Dulkių erkutes naikina ultravioletiniai spinduliai, tad kuo daugiau natūralios šviesos bus kambaryje, tuo švaresnis bus jūsų čiužinys. Na o šviežias oras padės išvėdinti čiužinį nuo nemalonių kvapų. Be to, daktarai teigia, kad reguliariai vėdinant visus namus, galima išvengti įvairių ligų.

4. Rinkitės skysčiui nepralaidžius čiužinius ar paklodes. Jūsų patogumui jau yra gaminama nemažai čiužinių su skysčiui nepralaidžiu paviršiumi. Pavyzdžiui, Dormeo Roll Up Supreme čiužinio viena pusė yra padengta vandeniui ar kitiems skysčiams nelaidžia danga.

Tačiau ką daryti, jei jūsų čiužinys pralaidus skysčiams ir jūs netyčia išpylėte skysčio (vyną, kavą ar kt.) ant jo? Visų pirma, kuo greičiau viską sugerkite trindami tualetiniu popieriumi ar popieriniais rankšluosčiais. Valykite kuo sausiau, kad čiužinys dar labiau nesušlaptų. Greitai išdžiovinti dėmę padės plaukų džiovintuvas.

5. Čiužinį privalu sukioti ir vartyti. Daugumą šiuolaikinių čiužinių galima naudoti iš abiejų pusių. O kai kuriuos net būtina. Pavyzdžiui, Dormeo All Season čiužinio viena pusė skirta miegoti vėsiuoju metu, o kita šiltuoju. Specialios, skirtingos čiužinio užvalkalo pusės padeda nesušalti ir neperkaisti miegant. Kitų vartomų čiužinių pusės dar skiriasi kietumo lygiu. Itin platų vartomų Dormeo čiužinių pasirinkimą rasite pigu.lt svetainėje. Specialistai pataria sukioti ir vartyti čiužinį bent kas pusę metų dar ir todėl, kad užtikrintumėte tolygų čiužinio nusidėvėjimą.

6. „No little monkeys jumping on the bed“ – „mažiesiems beždžioniukams negalima šokinėti ant lovos“ – tie kas turi vaikų, turbūt puikiai žino šią dainą! Vaikai, šokinėdami ant lovos, gali deformuoti ir lovą, ir čiužinį. O svarbiausia, tai nesaugu – jūsų mažieji gali susižeisti.

Kiekvienas iš mūsų beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas. Tad linkime tą laiką praleisti kokybiškai – ant švaraus, tvarkingo, geriausiai jūsų poreikius atitinkančio čiužinio.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.