Ryškiausios Velykų dekoro tendencijos: „ant bangos“ – gyvos gėlės, gaivūs aromatai ir auksas

Velykų dekoracijos 2018

Į namų duris besibeldžiant didžiausiai pavasario šventei – Velykoms, vis daugiau dėmesio lietuviai ima skirti ir velykiniam namų dekorui: ne tik seka tendencijas, bet ir skuba pasirūpinti madingomis, šventei skirtomis interjero detalėmis. Savo ruožtu ekspertai tikina, kad šių metų Velykų dekoro tendencijos kaip niekad ryškios: namus pataria puošti aukso spalvos detalėmis ir gyvomis gėlėmis, taip pat nepamiršti jaukumą kuriančių aromatų.

„Mūsų kultūroje Velykos simbolizuoja atgimimą, naują pradžią. Juk pavasarį atgimsta kone viskas: danguje vis dažniau šviečia saulė, atbunda gamta, tarsi ir patys atsikeliame po žieminio snaudulio. Visa tai norisi pažymėti ypatingai – ne tik kartu su šeima prisėsti prie vaišėmis nukloto velykinio stalo, bet ir pajausti visuose namuose tvyrantį pavasarį. Tam, kad šventinę nuotaiką namuose sukurti būtų lengviau, savo lankytojams siūlome pilną naujausias tendencijas atspindintį velykinio dekoro asortimentą“, –  sako Vilniaus širdyje esančio prekybos centro „Europa“ generalinė direktorė Rasa Vileikytė.

PC „Europa“ įsikūrusių interjero detalių parduotuvių ekspertai išskyrė ryškiausias šių metų velykinio dekoro tendencijas ir patarė, kaip didžiausiai pavasario šventei namus papuošti įkvepiančiai ir nepamirštamai.

Velykų spalva – auksinė

Pasak interjero detalių parduotuvės „C&D Style“ marketingo vadovės Karolinos Lapinskienės, didžiausią pagreitį pasiruošimas Velykoms įgauna likus savaitei iki šventės – tada pirkėjų srautai pastebimai padidėja, o pagrindiniu klausimu tampa vienas: „kaip pasipuošti patartumėte šįmet“.

„Jei anksčiau Velykų šventė buvo vienareikšmiškai siejama vien su geltona ir žalia spalvomis, tai šįmet ima dominuoti praktiškesnės, kuriomis namų interjerą galima papildyti ne tik per šventę. Absoliuti šio pavasario lyderė – aukso spalva ir jos atspalviai. Ši spalva asocijuojasi su taip laukiama saule, šiluma, jaukumu, tokio kolorito stalo dekoras atrodo prabangiai. Auksinę spalvą galima įpinti pasitelkus kone kiekvieną dekoro detalę: tai ir margučiams sudėti skirti padėkliukai, ir žvakidės ar vazos, kuriose mirksta gražiausi gėlių žiedai ar besiskleidžiančios šakos“, – sako K. Lapinskienė.

Akcentas – pavienės gėlės

Kita ryški šių metų velykinė tendencija – dėmesys gėlėms. Pasak PC „Europa“ pirmajame aukšte įsikūrusios parduotuvės „Shi shi gėlės“ vadovės, floristės-meistrės Aldonos Karnilavičienės, velykinio stalo papuošimui geriausia rinktis pavasarines gėles: įvairių veislių narcizus, tulpes, jacintus, vėdrynus, pakalnutes, margutes ar žydres. Alternatyva gėlėms gali tapti ir dekorui skirti želmenys.

„Taisyklės, kaip tiksliai puošti namus gėlėmis – puokštėmis ar pavienėmis – nėra. Tačiau jei šventei puošiamasi savarankiškai, verčiau namus dekoruoti pavienėmis gėlėmis, idant būtų išvengta stiliaus klaidų. Be to, sekant pačias naujausias tendencijas, tokių gėlių kiekis turėtų būti didesnis. Arba galima pavasarinius augalus susodinti į stiklinius indus“, – sako A. Karnilavičienė.

Jaukumą sukurs aromatas

Ne ką mažiau svarbus nei dekoro elementai yra ir per Velykas namuose tvyrantis kvapas, įsitikinusi PC „Europa“ įsikūrusio interjero detalių salono „The Home Story“ Pirkimų ir projektų vadovė Dainora Bunikytė.

„Pavasariui pasitikti ir nesibaigiančiai šventinei nuotaikai namuose sukurti rekomenduojame šviesius, saulėtus, pražįstančias gėles ir gamtos atgimimą simbolizuojančius namų aromatus. Švelnios mimozos, pakalnučių, kvapaus jacinto, žydinčių citrinmedžių bei apelsinų žiedų natų deriniai šiai pavasario šventei ypač tiks. Tuo tarpu vertinantiems unikalius nišinius aromatus patiks gaivius šviežiai trintų žalių lapų, žolės ar ką tik nuskintų figmedžių šakelių aromatus skleidžiantys namų kvapai“, – sako D. Bunikytė.

Pasak vadovės, iškvėpinę namus švelniais aromatais, jaukumą sustiprinsite pasitelkę kvapnias aromatines žvakes: „Aromaterapija akimirksniu sustiprina visus mūsų pojūčius ir padeda susikurti malonius, ilgai atmintyje išliekančius prisiminimus. Rekomenduojame rinktis kokybiškas, natūralaus vaško žvakes, pagamintas be pesticidų bei kitų kenksmingų medžiagų. Renkantis namų kvapus ir toje pačioje erdvėje norimas deginti aromatines žvakes, patariame rinktis ne visiškai skirtingas, bet panašias aromatines natas bei potonius ir juos derinti.“

Nauja tradicija – dovanos

Galų gale, pasak „C&D Style“ atstovaujančios K. Lapinskienės, pastaraisiais metais ryškėja ir tendencija dovanoti artimiesiems velykines dovanas – vis daugiau žmonių stengiasi nustebinti šeimos narius nors ir nedidelėmis smulkmenomis.

„Norėdami pradžiuginti, dovanokite suasmenintas dovanas, taip parodydami, kad išties nuoširdžiai stengėtės jas rinkdami. Puiki idėja – dovanoti puodelį su pirmąja gavėjo vardo raide, pomėgius atspindintį raktų pakabuką ar kvapnią žvakę namams, kuriuose norėtumėte praleisti daugiau laiko kartu, – sako K. Lapinskienė. – O kiekvienam šeimos nariui į lėkštę įdėkite mažą siurprizą. Pavyzdžiui, atidaromą kiaušinį, kurio viduje slepiasi mielas palinkėjimas.“

Velykinės dekoracijosVelykų dekoracijosVelykinės dekoracijosVelykų dekoracijosVelykinės dekoracijos

Velykinės dekoracijos. Leidėjų nuotr.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.