5 priežastys, dėl kurių jūs privalote turėti gerą biuro kėdę

Biuro kėdės

Egzistuoja daugybė labai svarbių dalykų, apie kuriuos kažkodėl mes dažnai net nepagalvojame. Vienas iš tokių dalykų – biuro kėdės. Net nesusimąstome kiek daug laiko praleidžiame savo ofise sėdėdami prie kompiuterio ir kiek svarbi yra kokybiška biuro kėdė. Būtent todėl šiame straipsnyje internetinės parduotuvės Pigu.lt ekspertai pasidalins 5-iomis priežastimis kodėl turėti gerą biuro kėdę yra svarbu.

Kėdė parodo jūsų statusą

Tai gali nuskambėti kiek keistai ar net juokingai, bet jūsų ofiso kėdė iš tiesų parodo jūsų socialinį arba bent jau finansinį statusą. Taip – jūsų ofiso kėdė gali atlikti tokią pat funkciją kaip ir jūsų laikrodis ar net automobilis. Jeigu esate dizaineris ar minimalistas, jums puikiai tiks paprastai, bet moderniai atrodanti ofiso kėdė be atramų rankoms. Tuo tarpu vadovas, vadybininkas ar kitas aukštas pareigas užimantis žmogus kiekvienam neabejotinai asocijuojasi su tamsia odine ofiso kėde su didžiuliu atlošu, atramoms rankoms.

Kai kurie sėdėdami praleidžia apie 8 valandas per dieną

Dirbate 8 valandas per dieną? Tokiu atveju geros biuro kėdės naudą turėtumėte suprasti ir patys – juk sėdint net 8 valandas nepatogioje pozicijoje, viską pradeda skaudėti. O jeigu sėdite ir grįžę namo, daug važiuojate automobiliu ar atliekate kitus sėdimus darbus, tai reiškia, kad sėdite beveik visą dieną. Jeigu visą dieną vaikščiotumėte, ar avėtumėte nepatogią avalynę? Ar fotografai renkasi pačius prasčiausius fotoaparatus? Taigi, jūs privalote įsigyti ir atitinkamai kokybišką kėdę!

Sėdėjimas ant prastos kėdės gali sukelti daug ligų

Darbo saugos ekspertai teigia, kad daugelyje darboviečių svarbiausias daiktas turėtų būti kokybiška kėdė. Ypač didelį dėmesį renkantis kėdę reikėtų skirti kėdės aukščiui, pločiui, nugaros ir rankų atramoms, jūsų kaklo atramai. Sėdėjimas ant prastos kėdės sukelia skausmus dėl to, kad sėdint nugarai ir daugeliui kitų kūno dalių tenka daugiau apkrovos negu stovint. O dar jeigu sėdite netaisyklingai, situacija tik prastėja. Kokybiška kėdė suteiks reikiamą atramą ir padės sėdėti taisyklingai.

Gera kėdė netgi padidins jūsų produktyvumą

Kokybiška ir ergonomiška ofiso kėdė ne tik sumažins nugaros skausmus arba riziką susirgti tam tikromis ligomis, bet netgi ir padidins jūsų produktyvumą. Mokslininkų tyrimai įrodė, kad sėdėjimas ant tinkamos kėdės ir papildomi nesudėtingi fiziniai pratimai gali padidinti darbuotojų produktyvumą net iki 17.5%!

Daugelis ofisų ir privačių asmenų vis dar daro nemažą klaidą ir mažina savo išlaidas perkant pigius baldus (tame tarpe – ir kėdes). Nors trumpam yra sutaupoma, ilgainiui patiriami nemaži nuostoliai. Ir nors sąmoningai darbuotojai to patys nesupranta, mokslininkai įrodė, kad egzistuoja didžiulis ryšys tarp darbuotojų pasitenkinimo darbu ir kėdės patogumo.

Mes dar nežinome kas gali nutikti

Kompiuteriai ir kita išmani technika kiekvienuose namuose ir kiekviename ofise atsirado dar ne taip ir seniai, todėl pasaulyje dar nėra atlikta pakankamai tyrimų, nustatančių galimą žalą ir efektus sėdint ant nekokybiškos ar kokybiškos ofiso kėdės. Kadangi prie kompiuterio sėdime šiek tiek kitaip negu įprastai, jokie senesni atlikti tyrimai nėra tinkami. Net neabejojame, kad jūs nenorėtumėte tapti bandomaisiais triušiais – tad kodėl neįsigijus kokybiškos ofiso kėdės? Įsigyti ofiso kėdę pigiau galima internetu, be to, perkant ją tokiu būdu, nereikės jos patiems vežtis. O svarbiausia tai, kad turint gerą ofiso kėdę, būsite įsitikinę, jog nerizikuojate savo sveikata.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.