Argano aliejus

Argano aliejus natūraliam grožiui

Argano medis (lot. Argania spinosa) auga tik pietvakarių Maroke ir niekur kitur pasaulyje šie medžiai neaptinkami. Iš Argano medžio vaisių branduolių išgaunamas argano aliejus yra vienas brangiausių ir rečiausių augalinės kilmės aliejų pasaulyje, dar vadinamas „Baltuoju Maroko auksu“. Aliejaus gamyba užsiima vietos moterų kooperatyvai ir pramonės fabrikai. Argano aliejus plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje, maistui ir gydomosioms procedūroms.

Argano aliejuje yra apie 80 proc. pagrindinių polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, gausu antioksidantų, karotenoidų, ypač didelis kiekis vitamino E. Argano aliejus pasižymi antioksidacinėmis, antibakterinėmis bei odą regeneruojančiomis savybėmis. Jis puikiai drėkina ir maitina odą, veiksmingai stabdo senėjimo procesus, stiprina odos audinius, mažina negilias raukšleles, randus ir apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio. 

Argano aliejus naudojamas:

- odos priežiūrai, kaip maitinanti ir drėkinanti priemonė;
- itin tinkamas sausos, brandžios, vystančios odos priežiūrai;
- kaip priemonė nuo jaunatvinių spuogų, infekcinių bėrimų;
- akių ir veido makiažo valymui;
- plaukų maitinimui, stiprinimui (plaukų kaukės – aliejumi tepami plaukai nuo šaknų iki galiukų, arba kaip aliejus išsausėjusiems plaukų galiukams);
- lūžinėjančių nagų stiprinimui;
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))