Kodėl vertėtų išmėginti kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai

Kiekvienam, susidūrusiam su regos sutrikimais, tenka bent laikinai rinktis iš kelių variantų: akinių arba kontaktinių lęšių. Dauguma pastarąją priemonę pasirinkusių žmonių teigia, kad akių lęšiai – žymiai patogesni, tad jie nenorėtų šio sprendimo atsisakyti. Vis dėlto tik akinius naudojantys žmonės baiminasi išbandyti alternatyvą. Kontaktiniai lęšiai išties turi nemažai privalumų, todėl juos išmėginti – verta.

Kontaktiniai lęšiai – itin patogūs

Dažniausia priežastis, dėl kurios baiminamasi išbandyti lęšius, yra įsitikinimas, kad juos įsidėti yra labai sunku. Juk akinius užtenka tiesiog užsidėti. Iš tiesų lęšius įsidėti ir išsiimti taip pat paprasta ir greita – tiesiog pradžioje turi susiformuoti įgūdžiai. Kai priprantama, kontaktiniai lęšiai įsidedami kone akimirksniu.

Lęšiai labai patogūs, nes yra tinkami naudoti įvairiose situacijose. Aktyviai keliaudami, laiką leisdami namuose ar dirbdami prie kompiuterio – naudodami lęšius galite visuomet mėgautis puikia rega. Jie netgi gali būti pritaikomi prie veiklos: pavyzdžiui, daug laiko praleidžiantiems prie ekranų priskiriami specialūs lęšiai.

Akių lęšiai – mėgstantiems aktyvų laisvalaikį

Jeigu mėgstate aktyviai leisti laiką, puikiai suprantate, kaip tai nepatogu nešiojant akinius. Judant akiniai paprasčiausiai nuslysta, todėl visada reikia saugotis, kad šie nenukristų ir nesudužtų. Naudojant kontaktinius lęšius, ši problema dingsta. Lęšiai labai tvirti, todėl negali suplyšti – nebent akys labai stipriai trinamos. Dažnai manoma, kad lęšis gali nuslysti nuo vyzdžio, tačiau tai taip pat netiesa – rūpesčių gali kilti nebent pasirinkus netinkamo skersmens, išgaubtumo lęšius.

Kitaip nei akiniai, lęšiai taip pat netrukdo dėvėti šalmo, kepurės ar, pavyzdžiui, apsauginių akinių. Jei renkatės aktyvią veiklą, pavojingas sporto šakas, tai ypač didelis privalumas.

Tinka įvairiems regėjimo sutrikimams koreguoti

Šiuolaikiniai akių lęšiai gali būti lengvai pritaikomi žmonėms, kuriems nustatyti įvairūs regos sutrikimai. Dažniausiai pasitaikantys iš jų – trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas. Žinoma, nereikėtų jaudintis ir tuomet, jeigu turite kitokių regos problemų. Dažnai turintys sudėtingesnių regos sutrikimų lęšius mėgsta dar labiau, nes jiems paskirti akiniai būna storais stiklais, nepatogūs.

Naudojant kontaktinius lęšius, nereikia rūpintis dėl oro sąlygų

Ilgiau panaudojus kontaktinius lęšius pastebimas dar vienas jų privalumas – jie lieka funkcionalūs nepriklausomai nuo oro sąlygų. Net ir nenešiojantys akinių puikiai žino, kokių iššūkių kyla lyjant, esant rūkui ar tiesiog staigiai pakeitus aplinką – pavyzdžiui, iš lauko žiemą įėjus į šildomą patalpą. Tokiais atvejais akių lęšiai ypač praverčia: rūpesčių nekelia nei rasojimas, nei įvairios nuosėdos.

Patraukli, stilinga išvaizda – lengviau pasiekiamas tikslas

Kai kuriems žmonėms akiniai ypatingai tinka. Visgi kiti juos nešiodami gali jaustis nepatrauklūs, nepasitikėti savimi. Žinoma, daug kas priklauso nuo stiklų, rėmelių formos, storio, spalvos ir panašių veiksnių. Tačiau neabejotina, kad akinių pasirinkimui reikia skirti nemažai laiko, ir galutinis rezultatas ne visuomet džiugina. Kartais tokią regos korekcijos priemonę tiesiog sunku priderinti prie įvaizdžio, ypatingai, jei šis dažnai kinta. Todėl akių lęšiai yra puiki išeitis tiems, kurie užsidėję akinius jaučiasi nekaip.

Ypatingas priežiūros paprastumas

Kontaktiniai lęšiai šiandien pasižymi išskirtine įvairove. Skiriasi ne tik spalva ar stiprumas, bet ir naudojimo, priežiūros ypatumai. Rinktis galite tiek vienadienius lęšius, kuriuos panaudoję tiesiog iškart išmesite, tiek tokius, kurie tinkami be pertraukos naudoti ištisą savaitę ar net mėnesį. Kontaktiniai lęšiai puikiai pritaikyti netgi turintiems jautrias akis.

Viskas, ko reikia norint palaikyti nepriekaištingą lęšių būklę – specialus valomasis, drėkinamasis skystis ir dėkliukai. Pastarieji būtini tik tuo atveju, jei naudojami nevienadieniai akių lęšiai.

Paprastai kiekvienas lęšių naudotojas atranda ir daugiau papildomų, individualių privalumų, dėl kurių tokia priemonė dar labiau mėgstama. Todėl tikrai vertėtų suteikti jai šansą: galbūt lęšiai taps sprendimu, leisiančiu atrasti dar geresnę gyvenimo kokybę.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.