- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 7376

Vitaminas B2 kitaip vadinamas riboflavinu. Tai – vandenyje tirpstantis vitaminas, kurį organizmas labai lengvai įsisavina. Organizme kaupiamas tik labai nedidelis šio vitamino kiekis, todėl jo atsargas būtina kasdien papildyti.
Vitamino B2 svarba organizmui
Vitaminas B2 yra labai svarbus aminorūgščių bei baltymų apykaitai ir gamybai, žaizdų gijimui, normaliai medžiagų apykaitos funkcijai, raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui, deguonies apykaitai kraujo ląstelėse, taip pat ir organizmo augimui bei dauginimuisi. Šis vitaminas normalizuoja su maistu gaunamų riebalų įsisavinimą, todėl jis yra svarbus skydliaukės veiklai bei imuninei sistemai. Pakankamas vitamino B2 kiekis padeda išlaikyti gražią ir stangrią odą, puoselėja plaukus, gerina regėjimą ir apsaugo nuo kataraktos vystymosi.
Rekomenduojama vitamino B2 paros norma
Vaikams per parą patartina suvartoti 0,4-1,4 mg vitamino B2, o paaugliams – 1,3-1,6 mg. Vyrams per parą rekomenduojama suvartoti 1,7 mg vitamino B2, moterims – 1,4 mg. Besilaukiančioms bei žindančioms moterims rekomenduojama paros norma yra kiek didesnė (dėl kiekio patartina pasikonsultuoti su gydytoju). Moterims, vartojančioms chemines kontraceptines priemones, taip pat reikalingas didesnis vitamino B2 kiekis.
Kokiuose maisto produktuose B2 vitamino gausiausia?
Vitamino B2 gausu mėsoje, galvijų kepenyse ir inkstuose, migdoluose, grikiuose, kviečiuose, pupelėse, lapinėse daržovėse, piene ir jo produktuose, kiaušiniuose, žuvyje, mielėse, sojos pupelėse. Daugiausia vitamino B2 yra jaučių kepenyse – 100 gramų yra net 2,9 mg šio vitamino, kviečių sėlenose – 0,51 mg, fermentiniame sūryje – 0,4 mg, pupelėse – 0,24 mg, špinatuose – 0,22 mg.
Kaip pastebėti vitamino B2 trūkumą?
Vitamino B2 trūkumas dažnai pasireiškia greitu nuovargiu, energijos trūkumu, padidėjusiu nervingumu. Taip pat gali kankinti niežėjimo ar deginimo pojūtis akyse, akių jautrumas ir sausumas, gerklės perštėjimas. Vitamino B2 trūkumas kenkia ne tik sveikatai, bet taip pat ir grožiui: oda tampa šiurkšti, gali pasirodyti raukšlės, lūžinėti nagai, plaukai gali tapti riebūs. Šio vitamino trūkumas neretai pasireiškia lūpų kampučių trūkinėjimu, odos pleiskanojimu (ypatingai aplink burną). Pastebėjus šiuos simptomus rekomenduojama išsitirti – galbūt tai lėmė būtent vitamino B2 trūkumas.
Ar žalingas vitamino B2 perteklius?
Kas per daug, tas nesveika. Ta pati taisyklė galioja ir tada, kai kalbama apie vitaminą B2. Vis dėlto, šio vitamino perdozavimas yra gana retas: iš organizmo vitaminas B2 pasišalina su šlapimu. Jei vitamino B2 paros dozė būtų didesnė nei rekomenduojama, tai gali sukelti odos niežėjimą bei padidėjusį jautrumą šviesi.