- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 14384

Gintaras yra laikomas laimės ir sveikatos akmeniu. Tai yra vienas paslaptingiausių mineralų, kuris, kaip spėjama, susiformavo prieš maždaug 9000 metų. Anksčiau manyta, kad gintaras – tai sustingęs medus ar suakmenėjusios jūros putos, tačiau šiandien yra žinoma, kad gintaras susiformavo sukietėjus sakams. Pirmieji gintaro papuošalai buvo pradėti gaminti prieš 7000 metų, vėliau šis mineralas buvo naudojamas interjere bei įvairių ligų gydymui. Šiandien yra žinoma, kad gintaras ne tik puošia, bet taip pat ir gydo – jo naudingosios savybės yra sėkmingai pritaikomos ne tik kosmetikos pramonėje, bet taip pat ir medicinoje.
Magiškos gintaro savybės
Senovėje gintaras buvo naudojamas kariams skirtų amuletų gamyboje. Buvo tikima, kad jis turi didelę apsauginę galią, todėl vyrai jo pasiimdavo su savimi į žygius ir kovas. Taip pat tikėta, kad gintaro amuletai nuo tamsiųjų jėgų padeda apsaugoti kūdikius ir maitinančias motinas. Nors šiandien magiškomis akmenų galiomis tikima vis rečiau, tačiau gintaras gali padėti įspėti apie būtinybę pasitikrinti sveikatą – sunerimti vertėtų tada, jei gintaro papuošalai pakeistų spalvą ar ant jų atsirastų dėmių.
Gintaras senovės medicinoje
Gydomosios galios gintarui buvo priskiriamos jau nuo neatmenamų laikų. Senovės Romoje gintaras buvo naudojamas kaip vaistas nuo įvairių ligų. Žymus to meto gydytojas Kalistratas teigė, kad šis mineralas padeda apsisaugoti nuo beprotystės, o sutrintas gintaras padeda veiksmingai įveikti gerklės, ausų ir akių ligas. XII a. Vokietijoje gintaro dūmais buvo gydomas plaučių uždegimas ir reumatas, o su medumi sumaišyti sutrintu gintaru buvo gydomos įvairios odos ligos. Buvo tikima, kad su savimi nešiojantis gintaro gabaliuką galima išvengti inkstų ligų. XVIII amžiuje iš gintaro buvo gaminami optiniai lęšiai, kuriais buvo tikrinama, ar stiklinėje nėra nuodų: jei vanduo buvo užnuodytas, jo paviršiuje pasirodydavo raibuliuojanti vaivorykštė.
Gintaro rūgštis – grožiui ir sveikatai
Šiuolaikinėje medicinoje gintaras taip pat yra ganėtinai populiarus. Iš jo gaminama natūrali rūgštis, kurią gamina ir žmogaus organizmas. Ši medžiaga gerina endokrininę ir kraujotakos sistemą, suteikia energijos, lėtina odos senėjimo procesus bei padeda įveikti įvairios kilmės galvos skausmus. Jei organizmas stokoja gintaro rūgšties, apie tai gali įspėti nuovargis bei padidėjęs jautrumas stresui. Gintaro rūgšties papildai yra ypač naudingi nėščioms moterims bei žmonėms, kurie nuolat patiria stresą.
Gintaro karoliai ir apyrankės
Gintaro karoliai padeda reguliuoti skydliaukės veiklą, apsaugo nuo spuogų atsiradimo, o vaikams gintaro karoliai ir apyrankės padeda įveikti dygstančių dantukų skausmą ir gali sustiprinti imunitetą. Gintarui sušilus iki kūno temperatūros, jis ima garuoti išskirdamas rūgštį, todėl tai teigiamai veikia bendrą savijautą. Manoma, kad gintaro papuošalai yra itin naudingi linkusiems dažnai peršalti, be to, jie teigiamai veikia širdį, smegenis ir kepenis. Pastaruoju metu gintaras yra sulaukęs ypatingai didelio mokslininkų susidomėjimo: naujausi tyrimai parodė, kad gintaras ne tik mažina streso lygį ir normalizuoja nervų sistemą, bet taip pat teigiamai veikia ląstelių gyvybingumą nepalankiomis sąlygomis.
Efektyvus odos ligų gydymas
Gintaro aliejus naudojamas įvairių odos ligų gydymui (jis gali būti naudojamas gydant žvynelinę, spuogus, taip pat įvairius įdrėskimus ar kitus odos pažeidimus). Gintaro aliejus įprastai yra naudojamas su augaliniu aliejumi (migdolų ar alyvuogių), skiedžiamas santykiu 1:15.
Akmenų terapija
Nepoliruoti akmenys gali būti naudojami įvairių kūno taškų masažui – stounterapija paskutiniu metu įgauna vis didesnį populiarumą. Gintaras yra priskiriamas vieniems veiksmingiausių akmenų – juo stimuliuojami kūno taškai gali padėti įveikti odos ligas, veiksmingai užgydyti pūliuojančias žaizdas, įveikti alergijas, ir t.t. Taip pat gintaro terapija normalizuoja kraujotaką, pasižymi raminančiu ir atpalaiduojančiu poveikiu.
Kam tinka gintaras?
Horoskopuose rašoma, kad gintaras labiausiai saugo tuos žmones, kurie yra gimę po Mergelės ženklu: šis akmuo užtikrina vidinę ramybę ir leidžia sklandžiai užbaigti pradėtus darbus. Vis dėlto, gintaras tinka visiems žmonėms, kurie yra jautrūs ir lengvai pažeidžiami.
Gintaro priežiūra
Gintaras yra labai jautrus akmuo, todėl jis reikalauja ypatingos priežiūros. Gintarinius papuošalus rekomenduojama laikyti dėžutėje, išklotu švelniu audiniu (taip apsaugosite gintarą nuo subraižymų). Saugokite gintarą nuo riebalų ir naftos produktų, pasistenkite, kad ant jo nepatektų jūsų naudojamų kvepalų. Taip pat reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių ir aukštos temperatūros, jei gintarą prireiktų nuplauti, tą darykite po drungno vandens srove – tikima, kad tekantis vanduo padeda nuplauti susikaupusią neigiamą energiją.