Lašiša - medžiagų apykaitą skatinantis produktas

Medžiagų apykaitą skatinantys produktai

Atrodo stengiamės riboti maistą, neprisikimši kas po ranka papuolė, tačiau tie keli nereikalingi kilogramai kaip nekrenta, taip nekrenta. Turbūt ne vienai dailiosios lyties atstovei pažįstamas jausmas? Dažna priežastis, neleidžianti atsikratyti viršsvorio, yra per lėta medžiagų apykaitaMedžiagų apykaita (arba metabolizmas) – tai maisto medžiagų virtimo į energiją intensyvumas. Esant greitai medžiagų apykaitai organizmas suvartotas kalorijas išeikvoja kur kas greičiau. Deja, dažnu atveju belieka pavydėti toms, kurių medžiagų apykaita greita. Bet galbūt galime tai kažkaip pakeisti?

Specialistų teigimu medžiagų apykaitą galite pagreitinti sportuodamos arba.. į savo racioną įtraukdamos daugiau medžiagų apykaitą skatinančių produktų. Žodžiu.., beveik „valgai ir lieknėji“. Na gal viskas ne taip paprasta. Visgi valdyti reikia mažomis porcijomis, bet daugiau kartų per dieną.

Ir štai sąrašas tų „stebuklingų“, lieknėti padėsiančių, produktų..

* Gėlas vanduo. Vokiečių mokslininkų teigimu pusė litro gėlo vandens pagreitina medžiagų apykaitą iki 30 proc. Be to vanduo šalina iš organizmo toksinus.

* Žalioji arbata. Daugelis dietologų teigia, kad žalioji arbata medžiagų apykaitą skatinančių produktų lyderis. Tiesa žaliosios arbatos poveikis medžiagų apykaitai labai jau trumpalaikis, todėl jos reikėtų išgerti kelis puodelius per dieną.

* Baltymai (kalakutienos ar vištienos krūtinėlė, kiaušinio baltymas). Mokslininkų įrodyta, kad baltymai labai reikalingi gerai medžiagų apykaitai ir riebalų masės mažinimui, keičiant ją raumenų mase.

* Greipfrutai. Pasak dietologų, šis kartokas vaisius gerina virškinimą ir greitina medžiagų apykaitą. Puse greipfruto ar stiklinė greipfruto sulčių prieš valgį padės greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų. Žinoma jį gali vartoti tik šiam vaisiui nealergiški žmonės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)