Žuvelių pedikiūras

Egzotiškasis žuvelių pedikiūras gresia infekcijomis

Žuvelių pedikiūras visai neseniai privertė labai nustebti, tačiau šiai dienai tai jau gana gerai pažįstama procedūra, apie kurią galima išgirsti daug įvairių nuomonių – vieniems žuvų atliekamas pedikiūras labai patinka, kiti įspėja, jog tai gali būti pavojinga. Įdomu, kad abi pusės yra savotiškai teisios.

Žuvelių pedikiūro procedūros metu atliekamas vadinamasis pilingas, tai yra, nuo pėdų pašalinamas paviršutinis negyvos odos sluoksnis, pašalinamos suragėjusios odos dalelės. Kartu yra stimuliuojami pėdose esantis akupunktūriniai taškai, todėl procedūros metu galėsite pabėgti nuo streso, atsipalaiduoti, taip pat pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita. Žuvelės yra specialios rūšies, neturi dantų, todėl nėra rizikos, jog galėtų įkasti. Didžiausias išbandymas būna tiems, kurie bijo kutenimo, tačiau greitai prie to įprantama ir juntamas tik malonus dilgčiojimas.

Tuo tarpu specialistai skuba įspėti, kad tokios procedūros metu kyla didelė rizika pernešamoms ligoms. Pagrindinė to priežastis, žuvys nėra dezinfekuojamos, nes tai jas tiesiog numarintų, ar kas kartą keičiamos naujomis (jei taip būtų, paslaugos kaina išaugtų dešimteriopai). Tarp vyraujančių ligų yra net ŽIV, hepatitas C, dažnai sutinkamas pėdų ar nagų grybelis. Viskas priklauso nuo to, kokiomis ligomis serga tie, kurie naudojosi procedūra prieš Jus.

Nors šių paslaugų teikėjai draudžia naudotis procedūra sergantiems užkrečiamomis ligomis, nemažai žmonių tyčia ar netyčia draudimų nepaiso ir taip gali užkrėsti kitus žmones. Visgi, tikimybė užsikrėsti nėra ypatingai didelė, tačiau specialistai pataria šios procedūros vengti. Ne veltui kai kuriose JAV valstijose tai yra draudžiama, o daugelyje šalių keliami labai griežti reikalavimai, nuolat tikrinami žuvelių rezervuarai, vonelės. Jei ši procedūra Jums labai patinka, rinkitės tik aukšto lygio salonus, kuriuose paisoma visų (ar bent jau didžiosios dalies) higieninių reikalavimų, taip galėsite būti labiau užtikrinti dėl savo sveikatos.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto