Miegas

Kad miegas būtų saldus..

Kad mūsų organizmas galėtų normaliai funkcionuoti, jam būtinas miegas. Nakties miegas žmogaus organizmui toks pat svarbus kaip, vanduo, oras ar maistas. Neišsimiegojus dieną apkartina bloga nuotaika, jaučiamės nuvargusios, suirzusios, dirglios, negalime susikoncentruoti.

Specialistai rekomenduoja miegoti mažiausiai 8 valandas per parą. Beje, mokslininkų teigimu, moterys turi miegoti bent pusvalandžiu ilgiau negu vyrai, nes poilsio stoka moteris veikia labiau.

Keletas paprastų patarimų pagerins jūsų miego kokybę

1. Miegamajame turi būti ramu, tamsu, užtektinai gryno oro. Bent pusvalandį prieš miegą išvėdinkite kambarį.

2. Įpraskite eiti miegoti tuo pačiu laiku. Prieš miegą paskaitykite knygą ar paklausykite ramios, atpalaiduojančios muzikos. Tai gali būti ir įrašyti vandenyno, medžių ošimo garsai, paukščių čiulbėjimas.

3. Miegamajame neturi būti televizoriaus, kompiuterio ar kitų elektros prietaisų.

4. Nevalgykite prieš eidamos miegoti, bet ir nesigulkite labai alkanos, tuščias skrandis neleis užmigti. Vakarieniaukite likus kelioms valandoms iki miego.

5. Išbandykite aromaterapiją. Labiausiai atpalaiduoja levandų, sandalmedžio, ramunėlių, melisų ir mandarinų eteriniai aliejai. Užlašinkite kelis lašus levandų eterinio aliejaus ant pagalvės.

6. Miegamojo sienos turėtų būti pastelinių melsvų ar žydrų atspalvių. Šios spalvos atpalaiduoja ir sukuria ramybės jausmą.

7. Jeigu kankina nemiga, išgerkite raminančios žolelių, pavyzdžiui melisos ar ramunėlių, arbatos, arba šilto pieno su medumi.

Na o grožiui naudingiausias miegas tarp 21 ir 24 valandos, nes šiuo laiku geriausiai atsinaujina odos ląstelės.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto