Kremas nuo saulės: ką turėtume žinoti?

Kremas nuo saulės: ką turėtume žinoti?

Vasara, jūra, saulė.. Šiltasis metų laikas mėgiamas ir laukiamas daugelio iš mūsų. Be abejo saulės spinduliai teikia daug naudos  mūsų kūnui ir sielai, tačiau neturime pamiršti ir neigiamo saulės poveikio. Ultravioletiniai saulės spinduliai laikomi didžiausiu odos jaunystės ir sveikatos priešu, pagrindine odos vėžio priežastimi. Tad vienas svarbiausių vasaros pirkinių – apsauginis kremas nuo saulės.

Taigi, ką turėtume žinoti apie apsauginį kremą ir jo naudojimą?

* Perkant apsauginį kremą atkreipkite dėmesį į jo apsaugos nuo saulės rodiklį. Jis žymimas raidėmis SPF ir skaičiais, dažniausiai nuo 15 iki 50. Kuo SPF didesnis, tuo rečiau reikės teptis apsauginiu kremu.

* Kremas nuo saulės tepamas ant švarios, sausos odos, 20-30 minučių iki išėjimo į lauką, nes jis pradeda veikti tik įsigėręs į odą.

* Apsauginis kremas tepamas labai atidžiai, kad neliktų nepateptas net mažiausias odos lopinėlis, nes saulėkaitoje jis neabejotinai nudegs.

* Vienam kartui išsitepti suaugusiam žmogui reikia maždaug 30 gramų apsauginio kremo. Jeigu kremo sluoksnis bus per plonas, jis pilnai neatliks savo funkcijos.

* Net jeigu kremas nuo saulės atsparus vandeniui, gausiai prakaituojant ar maudantis dalis jo nusiplauna. Tokiu atveju teptis apsauginiu kremu reikia dažniau, kas dvi valandos ar iškart po maudynių.

* Nenaudokite kremo kurio galiojimo laikas pasibaigęs.

Gražios vasaros ir saugaus įdegio.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Partneriai

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.