Maistas smegenims

Maistas smegenims arba smegenų veiklą gerinantys produktai

Nuo to, ką valgome, priklauso ne tik mūsų savijauta, išvaizda, bet ir gebėjimas efektyviai mokytis ar produktyviai dirbti. Čia išvardinti natūralūs produktai gerina smegenų veiklą, atmintį ir padeda būti efektyvesniems. Taigi.. kokie tai produktai?

Riešutai

Ne veltui riešutai dažnai vadinami studentų maistu. Riešutai gerina smegenų veiklą, stiprina nervų sistemą ir padeda išsaugoti gerą atmintį.

Džiovinti abrikosai

Džiovinti abrikosai - vienai vertingiausių džiovintų vaisių. Teigiama jog jie itin vertingi smegenims. Džiovinti abrikosai gerina atmintį, skatina darbingumą ir mažina įtampą. Kad pajustum jų teigiamą poveikį, suvalgyk 3-4 džiovintus abrikosus per dieną.

Ananasai

Ananasai padeda įsiminti didelį informacijos kiekį, stimuliuoja ilgalaikę atmintį.

Bananai

Bananuose esančios medžiagos pakelia budrumą ir padeda lengviau įsisavinti informaciją. Be to šiame vaisiuje gausu triptofano, kurį organizmas paverčia serotoninu, dar vadinamu "laimės hormonu". Serotoninas gerina savijautą, kelia nuotaiką ir padeda atsipalaiduoti.

Avokadai

Avokado vaisiuose esančios medžiagos maitina smegenų ląsteles, paspartina informacijos įsisavinimą, didina žvalumą, darbingumą. Avokadas puikus trumposios atminties funkcionavimo energijos šaltinis.

Morkos

Morkos skatina medžiagų apykaitos procesus smegenyse, stabdo smegenų ląstelių irimą, gerina atmintį.

Burokėliai

Burokėliuose esantis betainas gerina nuotaiką, reakciją, gebėjimą susikoncentruoti.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)