Vynuogės

Vynuogės: sveikatos ir grožio eliksyras

Laikantis dietų vynuogės dažniausiai yra draudžiamųjų sąraše dėl didelio cukraus kiekio, tačiau jei šiuo metu apie svorio metimą negalvojate, siūlome pasiskaityti, dėl ko vynuoges bei jų sultis verta vartoti, kokiose situacijose jos yra tokios naudingos, kad gali bent iš dalies pakeisti vaistus.

Sveikatos šaltinis

Vynuogės gali būti naudingos labai įvairiems organizmo procesams pagerinti ir palengvinti. Besiskundžiantys širdies ligomis turėtų žinoti, kad valgant vynuoges padidėja azoto oksido kiekis kraujyje, tad gerokai sumažėja rizika širdies priepuoliui. Prie širdies ligų rizikos mažinimo prisideda ir antioksidantas, kuris mažina oksidaciją, dėl to neblokuojamos kraujagyslės, o tai gana dažna problema, dėl ko žmonės pradeda skųstis skausmu krūtinėje bei kitais sveikatos būklės sutrikimais.

Dėl teigiamos įtakos smegenų veiklai, mažėja rizika ir Alzheimerio ligai, gerėja atmintis. Tai taip pat padeda ir kovojant su migrena. Norint išvengti migrenos reikėtų išgerti grynų vynuogių sulčių ryte, iš karto kai tik atsikeliate. Viena stiklinė šimtaprocentinių sulčių gali iš tiesų daug. Be to, nereikės gerti stiprių vaistų, kurie malšindami migrenos simptomus kenkia kitoms organizmo veikloms.

Užkietėjus viduriams taip pat vertėtų pasitelkti vynuoges. Cukrus, organinės rūgštys bei celiuliozė padeda laisvinti vidurius, todėl kekė vynuogių tokioje situacijoje tikrai pravers. Galima rinktis ir sultis, jei taip skaniau.

Jei jau pabodo valgyti morkas, tačiau norite stiprių akių – vynuogės tinka ir čia. Jos padeda išvengti kataraktos, taip pat, pasak JAV mokslininkų, suteikia šiokią tokią apsaugą nuo UV spindulių, kurie pavojingi ne tik akims, bet ir odai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)