Vynuogės

Vynuogės: sveikatos ir grožio eliksyras

Laikantis dietų vynuogės dažniausiai yra draudžiamųjų sąraše dėl didelio cukraus kiekio, tačiau jei šiuo metu apie svorio metimą negalvojate, siūlome pasiskaityti, dėl ko vynuoges bei jų sultis verta vartoti, kokiose situacijose jos yra tokios naudingos, kad gali bent iš dalies pakeisti vaistus.

Sveikatos šaltinis

Vynuogės gali būti naudingos labai įvairiems organizmo procesams pagerinti ir palengvinti. Besiskundžiantys širdies ligomis turėtų žinoti, kad valgant vynuoges padidėja azoto oksido kiekis kraujyje, tad gerokai sumažėja rizika širdies priepuoliui. Prie širdies ligų rizikos mažinimo prisideda ir antioksidantas, kuris mažina oksidaciją, dėl to neblokuojamos kraujagyslės, o tai gana dažna problema, dėl ko žmonės pradeda skųstis skausmu krūtinėje bei kitais sveikatos būklės sutrikimais.

Dėl teigiamos įtakos smegenų veiklai, mažėja rizika ir Alzheimerio ligai, gerėja atmintis. Tai taip pat padeda ir kovojant su migrena. Norint išvengti migrenos reikėtų išgerti grynų vynuogių sulčių ryte, iš karto kai tik atsikeliate. Viena stiklinė šimtaprocentinių sulčių gali iš tiesų daug. Be to, nereikės gerti stiprių vaistų, kurie malšindami migrenos simptomus kenkia kitoms organizmo veikloms.

Užkietėjus viduriams taip pat vertėtų pasitelkti vynuoges. Cukrus, organinės rūgštys bei celiuliozė padeda laisvinti vidurius, todėl kekė vynuogių tokioje situacijoje tikrai pravers. Galima rinktis ir sultis, jei taip skaniau.

Jei jau pabodo valgyti morkas, tačiau norite stiprių akių – vynuogės tinka ir čia. Jos padeda išvengti kataraktos, taip pat, pasak JAV mokslininkų, suteikia šiokią tokią apsaugą nuo UV spindulių, kurie pavojingi ne tik akims, bet ir odai.

Grožiui vynuogės taip pat svarbios

Nesiskundžiate sveikatos sutrikimais? Manote, kad aukščiau minėtos bėdos Jums negresia? Galbūt sudomins tai, kad vynuogės yra ir puikus grožio eliksyras. Ypač didelę naudą pajus Jūsų oda. Užtenka vos savaitę kiek gausiau mėgautis vynuogėmis, naudoti jas maisto ruošoje. Tai suteiks odai elastingumo, skaistumo. Tuo tarpu mėlynosios (raudonosios taip pat) vynuogės turi nemažai įvairių antioksidantų, kuris kaupiasi odelėse, todėl rekomenduojama valgyti kuo tamsesnės spalvos vynuoges su odelėmis, jei norite išvengti raukšlių, taip pat, tikėdamiesi apsaugos nuo odos ligų.

Pakritę paakiai nepuošia žmogaus, todėl ieškoma būdų kaip išvengti pakritusių paakių ar maišelių po akimis susidarymo. Vienas iš natūraliausių būdų – vynuogės. Vynuogėse gausu kalcio, o jis skatina skysčių išsiskyrimą, kuris būtinas norint panaikinti pakritusius paakius. Pabandykite rytą pradėti nuo vynuogių ir pajusite, kad atrodote kur kas geriau, tiek dėl paakių, tiek ir dėl minėtos naudos odai.

Vynuogių dieta

Egzistuoja vynuogių dieta, tačiau iš karto įspėjame, jog ji netinkama sergantiems cukriniu diabetu, turint problemų virškinimo srityje. Jei nesiskundžiate, pasiruoškite šiokiai tokiai iškrovai. Per dieną reikėtų suvalgyti apie 1 kg vynuogių, kad susidarytų maždaug 700 kcal. Dar 500-600 kcal turėtų sudaryti kiti maisto produktai, kurie, geriausia, būtų neriebūs. Taip pat tarp jų jokiu būdu neturėtų būti pieno produktų, nes šie su vynuogėmis reaguoja neigiamai, prasideda rūgimo procesas, tad tikrai pajusite nemenką diskomfortą. Be viso to, per dieną turite išgerti 1,5-2 litrus skysčių (tyras vanduo tam tinka geriausiai). Tokios dietos trukmė yra savaitė, o po jos turėtumėte pastebėti geresnę savijautą, ypač pasimatys atsigavusi Jūsų oda, gražesnis, skaistesnis veidas.

Vynuogių nauda sveikatai ir grožiui yra labai didelė, todėl jei dvejojate, palepinti save vynuogėmis ar ne, prisiminkite, kiek daug šios uogos gali ir tai tikrai padės Jums apsispręsti gerokai greičiau.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto