Alijošius

Alijošius: nauda sveikatai ir grožiui

Liaudies medicinoje gerai žinomas alijošius (arba alavijas) yra puikus sveikatos šaltinis, kuris gali augti Jūsų namuose tiesiog ant palangės. Dėl šviesos ir šilumos trūkumo alijošius namie retai kada žydi, tačiau gydomąsias savybes išlaiko. Tai žmonės pastebėjo jau prieš kelis tūkstančius metų.

Alijošius yra puiki priemonė padedanti gydyti skrandžio sutrikimus, kvėpavimo sistemos ligas, įvairiausius uždegimus. Taip pat šis augalas pagreitina negilių žaizdų gijimą, stiprina imuninę sistemą ir atlieka dar daugybę naudingų funkcijų, tarp kurių pagalba ne tik sveikatai, bet ir grožiui.

Alijošius sveikatai

Kad alijošius būtų naudingas, reikėtų rinktis ne mažesnius nei 15 cm ilgio apatinės ar vidurinės sumedėjusio augalo dalies sveikus žalius lapus. Kad augalo lapai pasiektų tokį ilgį, alijošius turi būti auginamas kelis metus. Vaistams gaminti paprastai naudojami ne jaunesnio kaip 3-5 metų alijošiaus lapai. Plastikiniu ar keraminiu peiliuku nupjautus lapus keletą dienų (geriausia savaitę) reikėtų palaikyti šaldytuve. Tik tada iš alijošiaus lapų spaudžiamas sulčių ekstraktas, kuris puikiai tinka organizmo stiprinimui po intensyvaus gydymo antibiotikais, taip pat nudegimams ar kitokio pobūdžio žaizdoms gydyti, skrandžio bei virškinimo sistemai gerinti, užkietėjus viduriams ar esant panašaus pobūdžio sveikatos sutrikimams.

Egzemoms, žaizdoms ar odos nušalimui puikiai tinka ir šviežios alijošiaus sultys. Tiesa, alijošius netinkamas gilioms žaizdoms gydyti, mat gali sulėtinti gijimo procesą, o tai didina užkrėtimo riziką. Jei atsirado žaizdelių burnoje – pasidarykite alijošiaus lapų antpilą ir juo skalaukite burną.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)