Eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai: kokius ir kaip naudoti?

Nuo seno žinoma, kad eteriniai aliejai turi ypatingų savybių. Kai kurie iš jų veikia kaip antiseptikai, padeda kovoti su virusinėmis ir grybelinėmis infekcijomis, kiti malšina skausmą, skatina medžiagų apykaitą, padeda kovoti su celiulitu, gražina odą. Taip pat yra eterinių aliejų kurie padeda atsipalaiduoti, arba atvirkščiai, veikia stimuliuojamai, suteikia energijos.

Taigi, kokį eterinį aliejų pasirinkti ir kaip jį naudoti? Visų pirma apie naudojimo būdus.

Patalpų orui gaivinti patogiausia naudoti specialias aromaterapines žvakides. Į žvakidę įlašinus vos kelis lašus eterinio aliejaus ir uždegus žvakę, namai kaipmat prisipildo nuostabiausių aromatų.

Taip pat galima naudoti purkštuvą. Puikiai tiks ir įprastas augalų purkštuvas. Į jį  įpilkite vandens bei įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus. Vienam litrui vandens užtenka 10-15 lašų. Prieš naudojant purkštuvą gerai supurtykite.

Skaudamas ar pavargusias vietas galima gydyti ir raminti kompresais. Susukite nedidelį rankšluostį, sušlapinkite, užlašinkite kelis eterinio aliejaus lašus ir dėkite ant skaudamos vietos. Kompresai gali būti tiek šilti, tiek šalti. Susitrenkus rekomenduojami šalti kompresai, o norint atpalaiduoti skaudamas vietas – šilti.

Vonelės rankoms ir kojoms suteikia energijos, padeda atsipalaiduoti ir net gydo. Voneles su eteriniu aliejumi siūloma darytis ir manikiūro bei pedikiūro metu. Tiesiog į vandenį įlašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus.

Pirtys ir eteriniai aliejai pastaruoju metu tampa vis dažniau sutinkamas junginys. Jau pati pirtis suteikia daug naudos, o pridėjus tinkamai parinktus eterinius aliejus nauda bus dar didesnė. Tačiau aliejų lašinkite ne tiesiai ant įkaitusių akmenų, o į vandenį, kurį pilsite ant akmenų. Vienam litrui vandens reikės 4-6 lašų eterinio aliejaus.

Odos priežiūrai naudojami kremai, kurių sudėtyje neretai yra įvairių eterinių aliejų. Būtent šie eteriniai aliejai dažniausiai ir atlieka pagrindinį vaidmenį odos priežiūrai skirtuose produktuose. Taigi, bet kurį kremą galite praturtinti veikliosiomis medžiagomis tiesiog namuose. Į paprastą kremą įlašinusios eterinio aliejaus, jį galite padaryti kur kas veiksmingesniu. Taip pat galima įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus į veido ar kūno kaukes, šveitiklius.

Inhaliacija rekomenduojama susirgus, ypatingai peršalus. Jei neturite inhaliatoriaus, tiesiog užvirinkite puodą vandens, įlašinti į vandenį kelis lašus tinkamo eterinio aliejaus ir, pasilenkusios maždaug 20-30 cm atstumu virš puodo, giliai kvėpuokite. Atliekant šią procedūrą galvą reikėtų apgaubti rankšluosčiu. Tokiai procedūrai pakanka vos poros minučių, kartojant ją 3-5 kartus per dieną.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))
loading...