Joga. Lotoso poza

Kas yra joga ir kuo ji naudinga žmogui?

Indų filosofijos mokymas, paremtas fiziniais ir mentaliniais pratimais – tai puikiai apibūdina joga. Joga padeda suvokti bei pasiekti sveiką kūno ir proto funkcionavimą, suteikia kūnui lankstumo, leidžia atsipalaiduoti, pasikrauti energijos ar gerų emocijų. Nors jogą daug kas vadina lengva sporto rūšimi, iš tiesų tai yra mokslas, meditacija, gyvenimo būdas, laisvalaikis ir religijos dalis. Nepaisant to, kad tai hinduizmo dalis, joga užsiima įvairias religijas išpažįstantys ar nereligingi žmonės, kurie pastebi jogos naudą. Dažnu atveju jogos nauda išskiriama į dvasinę ir fizinę.

Dvasinė jogos nauda

Dvasinė jogos nauda pirmiausiai yra požiūrio į gyvenimą pasikeitimas. Dažnai pastebima, kad joga užsiimantys žmonės pradėta kitaip suvokti gyvenimą, aplinką, juos supančius žmones, nuslopsta pavydo, pykčio jausmai, todėl gyvenimas tampa malonesnis nei iki tol.

Taip pat dvasinė nauda padeda vystytis ir ugdytis socialinėms bei asmeninėms vertybėms. Pastebima, kad joga užsiimantys žmonės tampa geresni, užjaučiantys, lengviau atleidžia kitų klaidas, aukštesnis jų moralės lygmuo, sustiprėja ryšys su kitais žmonėmis. Jogos propaguotojai turi galimybę pakoreguoti savo gyvenimo būdą gerąja linkme, nes vien užsiimant joga palaipsniui nyksta žalingi įpročiai, naudingai praleidžiamas laikas, slopinamos slegiančios problemos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))