Kas yra joga ir kuo ji naudinga žmogui?

Joga. Lotoso poza

Indų filosofijos mokymas, paremtas fiziniais ir mentaliniais pratimais – tai puikiai apibūdina joga. Joga padeda suvokti bei pasiekti sveiką kūno ir proto funkcionavimą, suteikia kūnui lankstumo, leidžia atsipalaiduoti, pasikrauti energijos ar gerų emocijų. Nors jogą daug kas vadina lengva sporto rūšimi, iš tiesų tai yra mokslas, meditacija, gyvenimo būdas, laisvalaikis ir religijos dalis. Nepaisant to, kad tai hinduizmo dalis, joga užsiima įvairias religijas išpažįstantys ar nereligingi žmonės, kurie pastebi jogos naudą. Dažnu atveju jogos nauda išskiriama į dvasinę ir fizinę.

Dvasinė jogos nauda

Dvasinė jogos nauda pirmiausiai yra požiūrio į gyvenimą pasikeitimas. Dažnai pastebima, kad joga užsiimantys žmonės pradėta kitaip suvokti gyvenimą, aplinką, juos supančius žmones, nuslopsta pavydo, pykčio jausmai, todėl gyvenimas tampa malonesnis nei iki tol.

Taip pat dvasinė nauda padeda vystytis ir ugdytis socialinėms bei asmeninėms vertybėms. Pastebima, kad joga užsiimantys žmonės tampa geresni, užjaučiantys, lengviau atleidžia kitų klaidas, aukštesnis jų moralės lygmuo, sustiprėja ryšys su kitais žmonėmis. Jogos propaguotojai turi galimybę pakoreguoti savo gyvenimo būdą gerąja linkme, nes vien užsiimant joga palaipsniui nyksta žalingi įpročiai, naudingai praleidžiamas laikas, slopinamos slegiančios problemos.

Fizinė jogos nauda

Fizinė jogos nauda dažniausiai būna labiau vertinama pradžioje, kai tik planuojama užsiimti joga, tačiau palaipsniui žmogus ima vis labiau vertinti dvasinę jogos naudą. Visgi, fizinė nauda irgi svarbi. Taisyklingas kvėpavimas padeda gerinti kvėpavimo sistemą, suteikia galimybę išvengti ar nuslopinti astmą. Garsioji Lotoso bei kitos jogos pozos padeda sumažinti stuburo ir laikysenos problemas. O tinkama laikysena yra žingsnis į priekį norintiems išvengianti širdies, nervų, raumenų problemų. Taigi, jogos nauda akivaizdi. Be to, reikia nepamiršti, kad tinkamai atsipalaidavus, nejaučiant streso, stiprėja ir imuninė žmogaus sistema.

Taigi, joga yra kelias į pilną kūno, proto ir dvasios harmoniją. Pradėti užsiimti joga galima savarankiškai, tačiau rimčiau domintis joga, reikėtų su ja susipažinti patyrusių jogų vedamuose teoriniuose ir praktiniuose mokymuose, užsiėmimuose. Kartu tai ir galimybė susipažinti su įdomiais žmonėmis, bendraminčiais, pasisemti patirties, idėjų, bei įgyti naujų draugų. Išmėginkite, galbūt joga taps neatsiejama Jūsų gyvenimo dalimi!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.