- PatarimuPasaulis.lt
- Peržiūros: 19842

Dažna moteris, pajutusi pilvo tempimą ar lengvą pykinimą, pasvarsto – „galbūt laukiuosi“? Nors dažniausiai apie nėštumą išduoda vėluojančios menstruacijos, pirmieji nėštumo požymiai gali būti labai įvairūs. Kiekviena moteris, dar prieš atlikdama nėštumo testą, pagal tam tikrus organizmo siunčiamus signalus jau gali nuspėti, kad ji laukiasi. Teigiama, kad keli nėštumo simptomai, atitinkantys moters būseną, gali būti patikimas vertinimas, taigi, kokie požymiai gali išduoti apie galimą nėštumą?
Jautresnės krūtys
Nemažai moterų jau pirmąsias nėštumo dienas skundžiasi dėl pajautrėjusių krūtų. Krūtinės srityje jaučiamas pilnumo ir tempimo jausmas, speneliai tampa jautresni. Dėl nėštumo hormonų ir suaktyvėjusios kraujotakos krūtų speneliai gali tapti tamsesni ar net didesni. Taip pat gali būti pastebimi nedideli iškilimai aplink spenelį – tai Montgomerio liaukos.
Dažnas noras šlapintis
Pastojusios moterys jau po 2-3 savaičių pastebi, kad noras šlapintis tapo kur kas dažnesnis. Tai yra visiškai natūralu – padidėjęs estrogenų lygis atpalaiduoja audinius (šlaplę – taip pat), todėl prisipildžiusios pūslės spaudimą atlaikyti yra sunkiau.

Nuotaikų kaita
Šis nėštumo simptomas gali būti pastebimas gana anksti. Moterys tampa irzlesnės, jas lengva išmušti iš vėžių. Nors tai neretai pasireiškia ir prieš artėjančias menstruacijas, tačiau tuomet, jei pastebite ir kitų nėštumo simptomų, galite įtarti nėštumą.
Silpnas kraujavimas
Pastojus maždaug po 5-10 dienų gali pasirodyti silpnas kraujavimas, kuris yra kitoks nei per menstruacijas. Paprastai yra pastebimos dėmelės ant kelnaičių, kraujas būna šviesesnis nei per menstruacijas. Išsigąsti tikrai nereikėtų – toks kraujavimas yra visiškai normalus.
Nuovargis
Jei pajutote, kad rytais sunkiau atsikelti iš lovos, jaučiate nuovargį visos dienos metu, taip pat galite įtarti nėštumą. Žinoma, priežasčių, kodėl gali būti jaučiamas nuovargis, yra tikrai nemažai, ir tai nebūtinai yra susiję su nėštumu, tačiau tuomet, jei nuovargį lydi ir kiti nėštumo požymiai, galima įtarti esamą nėštumą.
Didesnis apetitas
Nors manymas, kad nėštumo metu reikia valgyti už du, tėra mitas, tačiau nėščios moterys turi suvartoti daugiau kalorijų nei įprastai. Nėščios moterys neretai teigia, kad šiuo laikotarpiu apetitas yra tiesiog žvėriškas, ir sunku atsispirti įvairiems maisto produktams. Dažnais atvejais jaučiamas potraukis rūgščiam maistui, pavyzdžiui, marinuotiems agurkams, tačiau nebūtinai – taip pat gali sustiprėti noras valgyti saldumynus ar dar kitokį maistą.
Pykinimas
Tai – vienas tipiškiausių nėštumo požymių. Nėščias moteris dažniausiai pradeda pykinti maždaug šeštą nėštumo savaitę, tačiau pykinimas gali atsirasti ir kur kas anksčiau. Jei pykinimas pasikartoja kelias dienas iš eilės, tokiu atveju tikrai galima įtarti nėštumą. Dažnais atvejais nėščios moterys tampa jautrios tam tikriems kvapams – mėsai, dūmams, verdamiems burokėliams, ir pan. Jei ima erzinti tokie kvapai, į kuriuos anksčiau nekreipėte dėmesio, vertėtų pagalvoti apie nėštumo testą.
Pilvo maudimas
Ne visada paprasta nustatyti, ar pilvo maudimas – tai ženklas, kad greitai prasidės menstruacijos, ar vis dėlto tai nėštumo simptomas. Nors tai atskirti ne visada yra paprasta, tačiau nemažai moterų prisipažįsta, kad nėštumo metu maudimas buvo kitoks nei įprasta. Taip pat gali būti jaučiamas tempimas kirkšnyse – kai moteris laukiasi, organizmas ima ruoštis motinystei. Nėštumo metu atpalaiduojami raiščiai, kurie leidžia kūnui prisitaikyti prie didesnio pilvo, todėl gali būti jaučiamas tempimas ar net skausmas kirkšnių srityje.

Vėluojančios menstruacijos
Šis nėštumo požymis niekada nelieka nepastebėtas. Dauguma moterų kalendoriuje žymisi, kada prasideda menstruacijos, ir tuomet, jei jos yra reguliarios, visada galima pastebėti, kad jos vėluoja. Žinoma, vėluojančios mėnesinės nebūtinai yra susijusios su nėštumu – jos gali vėluoti ir dėl patiriamo streso, pasikeitusios dienotvarkės, pakitusios mitybos (ypač jei laikomasi dietos, ir t.t.)
Teigiamas nėštumo testas
Šiuolaikiniai nėštumo testai yra tikrai patikimi – jei atliktas testas bus teigiamas, sveikiname – didelė tikimybė, kad jūs laukiatės. Žinoma, vertėtų nuvykti pas gydytoją, kad jis patvirtintų nėštumą, ir galėtų nustatyti, kiek laiko laukiatės. Kad nėštumo testas būtų tikrai tikslus, rekomenduojama jį atlikti ryte, ir visada svarbu rezultatą vertinti tik per tam tikrą laikotarpį, nes vėliau rodomo rezultato nebebus galima vertinti. Nėštumo testo pakuotėje visada galėsite rasti instrukciją, kaip tinkamai atlikti testą, ir tuomet, jei viską atliksite teisingai, galėsite vertinti testo rodmenis.
Taip pat nėščios moterys neretai skundžiasi galvos skausmu ir svaigimu, gali kankinti užkietėję viduriai. Užsikimšusi nosis – tai taip pat gana dažnas nėštumo simptomas, tačiau apie jį kalbama nedaug. Dažnai yra klausiama, o kuo tai susiję? Viskas yra gana paprasta: nėštumo metu organizme padaugėja kraujo, ir dėl patinusių kanalų gali užsikimšti nosis. Žinoma, kai kurie išvardyti nėštumo simptomai nebūtinai gali būti siejami su nėštumu, tačiau tuomet, jei keli ar dar daugiau požymių atitinka, tokiu atveju vertėtų pasitikrinti dėl galimo nėštumo. Ginekologas tikrai galės patvirtinti, kad laukiatės, todėl užsiregistruokite vizitui – juk laukti nežinioje yra tikrai labai sunku.