Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai

Dažna moteris, pajutusi pilvo tempimą ar lengvą pykinimą, pasvarsto – „galbūt laukiuosi“? Nors dažniausiai apie nėštumą išduoda vėluojančios menstruacijos, pirmieji nėštumo požymiai gali būti labai įvairūs. Kiekviena moteris, dar prieš atlikdama nėštumo testą, pagal tam tikrus organizmo siunčiamus signalus jau gali nuspėti, kad ji laukiasi. Teigiama, kad keli nėštumo simptomai, atitinkantys moters būseną,  gali būti patikimas vertinimas,  taigi, kokie požymiai gali išduoti apie galimą nėštumą?

Jautresnės krūtys

Nemažai moterų jau pirmąsias nėštumo dienas skundžiasi dėl pajautrėjusių krūtų. Krūtinės srityje jaučiamas pilnumo ir tempimo jausmas, speneliai tampa jautresni. Dėl nėštumo hormonų ir suaktyvėjusios kraujotakos krūtų speneliai gali tapti tamsesni ar net didesni.  Taip pat gali būti pastebimi nedideli iškilimai aplink spenelį – tai Montgomerio liaukos.

Dažnas noras šlapintis

Pastojusios moterys jau po 2-3 savaičių pastebi, kad noras šlapintis tapo kur kas dažnesnis. Tai yra visiškai natūralu – padidėjęs estrogenų lygis atpalaiduoja audinius (šlaplę – taip pat), todėl prisipildžiusios pūslės spaudimą atlaikyti yra sunkiau.

Nuotaikų kaita

Šis nėštumo simptomas gali būti pastebimas gana anksti. Moterys tampa irzlesnės, jas lengva išmušti iš vėžių. Nors tai neretai pasireiškia ir prieš artėjančias menstruacijas, tačiau tuomet, jei pastebite ir kitų nėštumo simptomų, galite įtarti nėštumą.

Silpnas kraujavimas

Pastojus maždaug po 5-10 dienų gali pasirodyti silpnas kraujavimas, kuris yra kitoks nei per menstruacijas. Paprastai yra pastebimos dėmelės ant kelnaičių, kraujas būna šviesesnis nei per menstruacijas. Išsigąsti tikrai nereikėtų – toks kraujavimas yra visiškai normalus.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)