Nemiga: kaip užmigti?

Nemiga: kaip užmigti?

Nemiga – tai tikrai varginanti problema, kuri kankina nemažai planetos gyventojų. Nemigos kaltininku galima laikyti Tomą Edisoną, 1879 metais išradusį elektros lemputę. Iki to laiko žmonės miegodavo ramiai – grįžus po varginančių darbų namuose būdavo visiška tamsa, tad belikdavo kristi į lovą ir miegoti iki pat aušros. Šiandien įvairia veikla galima užsiimti nepriklausomai nuo paros meto, ir tai turi įtakos miego ritmui. Statistika rodo, kad nemiga skundžiasi maždaug 36 procentai gyventojų, ir šiandien viena dažniausių nemigos priežasčių yra visą parą prieinamas internetas, kuris dažnai išderina miego ritmą. Būdų, kaip galima kovoti su nemiga, yra tikrai nemažai, tad atraskite tinkamiausią, kuris leis pamiršti šią varginančią problemą.

Atsipalaiduokite

Rytoj jūsų laukia nauji patyrimai ir iššūkiai? Tikėtina, kad užmigti bus sunkiau. Svarbu atrasti būdų, kurie padėtų jums atsipalaiduoti. Prieš miegą galite išgerti raminančios žolelių arbatos, pamedituoti, išsimaudyti vonioje, paskaityti knygą ar pan. Taip pat jums gali padėti ir raminantis kvėpavimas: skaičiuodami iki keturių giliai įkvėpkite per nosį, sulaikykite kvėpavimą ir suskaičiuokite iki septynių. Skaičiuodami iki aštuonių lėtai  iškvėpkite per burną. Šis kvėpavimo pratimas padės ne tik tada, kai nepavyks užmigti, bet taip pat ir tuomet, kai norėsite nusiraminti.

Pašalinkite trukdžius

Įvairūs trukdžiai, kurie neretai atrodo gana nesvarbūs, gali trukdyti užmigti. Įsitikinkite, kad kambaryje nėra per karšta ar per vėsu, ar jūsų netrukdo pašalinis triukšmas ar šviesa. Tam tikrais atvejais gali pagelbėti ausų kimštukai ir ant akių rišamas raištis. Dažnais atvejais  užmigti gali trukdyti ir įvairi kambaryje esanti technika, tokia kaip kompiuteris ar mobilusis telefonas. Pasirūpinkite, kad miegamajame šių daiktų neliktų, ir čia galėtumėte mėgautis visiška ramybe.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (0 balsai (-ų))