Nemiga: kaip užmigti?

Nemiga: kaip užmigti?

Nemiga – tai tikrai varginanti problema, kuri kankina nemažai planetos gyventojų. Nemigos kaltininku galima laikyti Tomą Edisoną, 1879 metais išradusį elektros lemputę. Iki to laiko žmonės miegodavo ramiai – grįžus po varginančių darbų namuose būdavo visiška tamsa, tad belikdavo kristi į lovą ir miegoti iki pat aušros. Šiandien įvairia veikla galima užsiimti nepriklausomai nuo paros meto, ir tai turi įtakos miego ritmui. Statistika rodo, kad nemiga skundžiasi maždaug 36 procentai gyventojų, ir šiandien viena dažniausių nemigos priežasčių yra visą parą prieinamas internetas, kuris dažnai išderina miego ritmą. Būdų, kaip galima kovoti su nemiga, yra tikrai nemažai, tad atraskite tinkamiausią, kuris leis pamiršti šią varginančią problemą.

Atsipalaiduokite

Rytoj jūsų laukia nauji patyrimai ir iššūkiai? Tikėtina, kad užmigti bus sunkiau. Svarbu atrasti būdų, kurie padėtų jums atsipalaiduoti. Prieš miegą galite išgerti raminančios žolelių arbatos, pamedituoti, išsimaudyti vonioje, paskaityti knygą ar pan. Taip pat jums gali padėti ir raminantis kvėpavimas: skaičiuodami iki keturių giliai įkvėpkite per nosį, sulaikykite kvėpavimą ir suskaičiuokite iki septynių. Skaičiuodami iki aštuonių lėtai  iškvėpkite per burną. Šis kvėpavimo pratimas padės ne tik tada, kai nepavyks užmigti, bet taip pat ir tuomet, kai norėsite nusiraminti.

Pašalinkite trukdžius

Įvairūs trukdžiai, kurie neretai atrodo gana nesvarbūs, gali trukdyti užmigti. Įsitikinkite, kad kambaryje nėra per karšta ar per vėsu, ar jūsų netrukdo pašalinis triukšmas ar šviesa. Tam tikrais atvejais gali pagelbėti ausų kimštukai ir ant akių rišamas raištis. Dažnais atvejais  užmigti gali trukdyti ir įvairi kambaryje esanti technika, tokia kaip kompiuteris ar mobilusis telefonas. Pasirūpinkite, kad miegamajame šių daiktų neliktų, ir čia galėtumėte mėgautis visiška ramybe.

Didžiausi miego priešai: kava, alkoholis ir nikotinas

Šių nervų sistemos stimuliuotojų prieš miegą vertėtų vengti. Nors alkoholis kartais padeda užmigti, tačiau didelė tikimybė, kad netrukus pabusite. Prieš miegą nerekomenduojama rūkyti (apskritai, geriausia atsisakyti šio žalingo įpročio), o kavą vertėtų gerti likus mažiausiai šešioms valandoms iki miego.

Pamirškite pietų miegą

Turbūt sutiksite, kad užmigti paprasčiausia yra tada, kai kankina didesnis nuovargis. Visgi, jeigu tenka ankti keltis ir miego pristinga, pietų miegas dienos metu atrodo tikras išsigelbėjimas. Nepamirškite, jei miegosite dieną, vakare bus tikrai sunkiau užmigti. Jei sunku išsiversti be pietų pogulio, dienos metu miegokite ne ilgiau nei pusvalandį.

Neskaičiuokite minučių

Kartais, kada sunku užmigti, vis dirsčiojama į laikrodį, ir tai tikrai nepadeda atsipalaiduoti. Neskaičiuokite, kiek laiko nepavyksta užmigti, ir jei jaučiate, kad jau gana ilgai neužmiegate, atlikite kvėpavimo pratimus, ar atsikelkite išgerti žolelių arbatos. Kai nusiraminsite, užmigti bus kur kas paprasčiau.

Arbata nuo nemigos

Juoda  ir žalioji arbata tikrai nepagelbės, nes jos poveikis bus toks pat, kaip ir kavos, tačiau tikrai puikiu pasirinkimu gali būti čiobrelių, mėtų arba ramunėlių arbata. Verdančiu vandeniu užplikykite maždaug šaukštelį šių vaistažolių, galite įsidėti šaukštelį medaus. Turbūt dar iš vaikystės pamenate, kad vakarais tekdavo gerti šiltą pieną su medumi – tai taip pat gali būti puikus vaistas nuo nemigos. Valerijonų šaknų užpilas taip pat veikia raminančiai, todėl jį rekomenduojama gerti prieš miegą. Vaistininkai rekomenduoja pasiruošti valerijonų šaknų, melisų ir kraujažolių mišinį, ir šaukštą vaistažolių užpilti stikline karšto vandens (mišinį ruoškite tokia proporcija: 20 g valerijonų šaknų, 30 g melisų ir 50 g kraujažolių).

Fizinė veikla – tik dienos metu

Nors  neretai manoma, kad kuo didesnis bus fizinis nuovargis, tuo paprasčiau bus užmigti, tačiau tik ne tada, jei fizine veikla užsiimsite prieš miegą. Sportuoti ir užsiimti kita fizine veikla rekomenduojama likus ne mažiau nei keturioms valandoms iki miego. Žinoma, ramus pasivaikščiojimas ir vėlų vakarą tikrai nepakenks.

Išgelbės masažas ir kompresai

Šiltas melisų aliejaus kompresas ant pilvo gali pagerinti miego kokybę. Tai padės jums atsipalaiduoti, pagerins kraujo apytaką, ir netrukus galėsite saldžiai užmigti. Teigiama, kad masažas prieš miegą taip pat gali daryti stebuklus, tad palepinkite savo partnerį ar partnerę – jums tikrai bus atsilyginta tuo pačiu.

Kankina alkis?

Pamiegokite, praeis. Iš tiesų tai taip nutiks tik antroje miego stadijoje, tačiau ją pasieksite tik peržengę pirmąją. Jei gurgiančiu pilvu užmigti bus sunku, rinkitės užkandį, kuris turi ne daugiau nei 200 kalorijų. Puikiai tiks duonos riekė, keli sausainiai ar riešutai – rinkitės produktus, turinčius daug angliavandenių, nes jie padės greitai numalšinti alkį. Persivalgyti prieš miegą tikrai nerekomenduojama – tai ne tik gali iššaukti nemigą, bet taip pat gali sapnuotis košmarai.

Jei pastebite, kad nemiga kankina gana ilgą laiką ir nepadeda jokie metodai, kreipkitės į gydytoją. Tam tikrais atvejais nemiga gali išduoti apie sveikatos sutrikimus, tad visada verta kreiptis į specialistus, kurie padės nustatyti nemigos priežastis.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.