Kova su pagiriomis

Kova su pagiriomis: kaip pasijusti geriau?

Visi žinome, kas yra pagirios, matę, kaip atrodo pagiriojantys žmonės. Kiekvienas žinome bent po vieną efektyvų kovos su pagiriomis būdą, tokių patarimų pilna ir internete. Bėda tik, kad žinomos priemonės ne visada veikia, ir pravartu turėti alternatyvų, kurios yra surinktos iš įvairiausių šaltinių į šį straipsnį.

DĖMESIO – čia pateikti patarimai nėra gydymo nuorodos alkoholikams. Jei vartojate alkoholinius gėrimus, visada privalote kontroliuoti save ir kiek įmanoma greičiau išsiblaivyti, kol dar nepadarėte to, dėl ko vėliau tektų gailėtis.

Žinoma, pats veiksmingiausias kovos su pagiriomis būdas – iš viso negerti, tačiau jei jus yra apstoję stribai su automatais, kurie grasina nudobsią Jūsų mylimiausią žiurkėną, jei neprisigersite iki žemės graibymo, pasiruoškite neišvengiamiems išbandymams kitą dieną.

Kas tos pagirios?

Įvairiuose interneto šaltiniuose lietuvių kalba tvirtinama vienodai: „Išgertas alkoholis skaldomas kepenyse, veikiant specifiniams fermentams, o alkoholio skilimo produktai pašalinami pro inkstus ir tam sunaudojama daug organizmo vandens.“ Skamba mįslingai, tačiau aišku viena – svarbiausia pagirių priežastis yra dehidracija – vandens praradimas. Būtent tai sukelia stiprius galvos skausmus ir bendrą silpnumą, nes organizmas, prarasdamas vandenį, jį automatiškai pradeda siurbti iš kitų savo organų, net ir pačių svarbiausių, tokių kaip smegenys.

Kita pagirių priežastis – „acetaldehido (alkoholio skilimo tarpinio labai toksiško produkto) sankaupos organizme. Alkoholis kepenyse skaldomas dviem etapais: pirmiausiai susidaro acetaldehidas, vėliau jis paverčiamas acetatu (šalintinu su šlapimu). Jei pirmasis etapas vyksta greičiau už antrąjį, t. y., jei acetaldehido prisikaupia daugiau nei acetato, tai organizme susikaupia toksino perteklius, ir savijauta būna labai bloga.“

Todėl, kartu su tais stebuklingais būdais, kurie Jūsų giminėje turbūt yra perduodami iš kartos į kartą (mokslininkai tvirtina, kad polinkis į pagirias sietinas su genetiniu paveldimumu), pabandykite jas įveikti ir tokiais produktais bei veiksmais:

Alyvuogių aliejus

Kodėl geriant alų norisi riebių bulvių traškučių? Nes jūsų kūnas reikalauja organizmą „remontuojančių“ riebalų. Tačiau jums reikia GERŲJŲ riebalų, o ne tų, arterijas užkemšančiųjų. Alyvuogių aliejus yra tinkamas sprendimas: jame gausu smegenų veiklą skatinančių „omega-3“ ir skrandžiui padedančių neprisotintųjų riebalų. Pabandykite „Extra virgin“ aliejų, kuriame yra gausu pagirias gydančių antioksidantų.

Vaisiai ir jų sultys

Alkoholis yra diuretikas – jis skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo. Dėl šios priežasties kitą rytą taip beprotiškai troškina. Skysčių gerti privaloma (patartina kuo daugiau jo išgerti einant vakare į lovą), nes jų po gerų išgertuvių organizmui trūksta apie 1,3–1,5 litro. Tačiau siekiant išvengti pykinimo, skysčius reikėtų gerti po truputį, maždaug 1,5 litro per valandą ar pusantros.

Vaisiai ir jų sultys mažina pagirių intensyvumą, nes juose esanti fruktozė skatina metabolizmą, kuris, savo ruožtu, padeda greičiau išstumti alkoholį iš organizmo. Pasistenkite suvalgyti bent vieną vaisių prieš eidamas miegoti, kai šokinėdamas ant vienos kojos bandote nusitraukti kelnes. Arba išgerkite butelį sulčių iškart pabudęs, kad kūnas gautų taip jam reikalingos energijos.

Bananai

Jie turi vitamino B6, kuris yra geriausia maistinga medžiaga kovoje su girtavimo pasekmėmis. Vos pabudęs suvalgykite iškart tris bananus, kad organizmas gautų reikalingą to vitamino kiekį.

Medus

Alkoholis išstumia iš organizmo cukrų. Medus taip pat atkuria ir natrio bei kalio kiekį kūne, o šie elementai veiksmingai naikina pagirių pasekmes. Stiklinėje sulčių ištirpinkite šaukštelį medaus – tai padidins gliukozės kiekį kraujyje – gliukozė greitina alkoholio oksidaciją ir gerina centrinės nervų sistemos būklę.

Izotoniniai gėrimai

Kur kas geriau nei vanduo iš krano yra bet kuris „sportinis“, arba vadinamasis izotoninis gėrimas. Pageidautina, kad jis būtų su taurinu, kuris neutralizuoja alkoholio žalą kepenims. Juolab kad šiek tiek kofeino padidina organizmo budrumą.

Kiaušiniai

Juose gausu cisteino, naikinančio kepenyse esantį pagirias keliantį toksiną acetaldehidą, kuris atsakingas už alkoholio metabolizmą ir pagirias.

Košės

Pagiriomis reikia sočiai pavalgyti. Šiukštu, venkite riebaus maisto (kumpio, dešros), nes jo užkandus suaktyvėja hormonų veikla, o tai lėtina alkoholio įsisavinimo procesą. Lėtai virškinamame maiste, tokiame kaip košė, esantys angliavandeniai yra geriau nei medžiagos, esančios paprastuose pienu užpiltuose kukurūzų dribsniuose.

Moliūgų sėklos

Tai geriausias magnio šaltinis. O būtent magnio alkoholis mažiausiai pagaili ir godžiausiai jį išsiurbia iš jūsų organizmo. Moliūgą, ypač su sėklomis, valgyti yra bjauru, tačiau čia verta prisiminti seną taisyklę – kuo šlykščiau, tuo geriau sveikatai. Nereikėjo gerti.

Pomidorai

Juose gausu ne tik vitaminų ar antioksidantų, bet ir kalcio, kuris atkuria skysčių balansą kūne. Kuo daugiau pomidorų suvalgysite, tuo mažiau kančių turėsite kitą rytą.

Melisų arbata

Ji gerai malšina galvos skausmą, kaip ir ant kaktos uždėtas šaltas jos kompresas.

Rauginti kopūstai

Kovojant su pagiriomis, būtina atkurti prarastus organizmo elektrolitus – kalį, magnį, natrį ir fosforą. Šių medžiagų gausu agurkų rauge, raugintuose kopūstuose, duonos giroje – patikrintose liaudiškose kovos su pagiriomis priemonėse. 

Šiltas dušas ir miegas

Dušas pakels bendrą kūno temperatūrą, o tai palenks jus prie miego, kuris padės praleisti sunkiausią dienos dalį. Nes iš esmės, miegas – geriausias vaistas…

Griežti „Ne“

Negerkite kavos – ji nepadės. Nors trumpam ir gali numalšinti galvos skausmą, tačiau kava taip pat yra diuretikas – išsiurbs iš organizmo taip jam reikalingus skysčius.

Nevalgykite eidami į lovą vakare. Kai kas teigia, kad miegant pilve esantis maistas susiurbs alkoholį. Tačiau tam, kad maistas sulėtintų alkoholio absorbavimą į kraują, pats maistas jau turi būti virškinimo sistemoje, o tai užtrunka. Todėl geriausia sočiai užkirsti prieš išeinant gerti. Tokiu atveju, sunkiai virškinami patiekalai – pica ar kepsnys – yra geriausi besiruošiančiojo išgertuvėms draugai.

Negydykite pagirių tuo, nuo ko susirgote. „Išgerti šiek tiek alkoholio ant pagirių“ – mėgstamas alkoholikų patarimas. Todėl šiandien jie ir yra alkoholikai. Nauja alkoholio dozė sulėtins detoksikacijos procesus ir pradės naują dehidracijos etapą.

Nesportuokite – prakaitavimas reiškia dar didesnę dehidraciją.

Griežtai draudžiama PatarimuPasaulis.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.

 

 

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto