Kova su pagiriomis

Kova su pagiriomis: kaip pasijusti geriau?

Visi žinome, kas yra pagirios, matę, kaip atrodo pagiriojantys žmonės. Kiekvienas žinome bent po vieną efektyvų kovos su pagiriomis būdą, tokių patarimų pilna ir internete. Bėda tik, kad žinomos priemonės ne visada veikia, ir pravartu turėti alternatyvų, kurios yra surinktos iš įvairiausių šaltinių į šį straipsnį.

DĖMESIO – čia pateikti patarimai nėra gydymo nuorodos alkoholikams. Jei vartojate alkoholinius gėrimus, visada privalote kontroliuoti save ir kiek įmanoma greičiau išsiblaivyti, kol dar nepadarėte to, dėl ko vėliau tektų gailėtis.

Žinoma, pats veiksmingiausias kovos su pagiriomis būdas – iš viso negerti, tačiau jei jus yra apstoję stribai su automatais, kurie grasina nudobsią Jūsų mylimiausią žiurkėną, jei neprisigersite iki žemės graibymo, pasiruoškite neišvengiamiems išbandymams kitą dieną.

Kas tos pagirios?

Įvairiuose interneto šaltiniuose lietuvių kalba tvirtinama vienodai: „Išgertas alkoholis skaldomas kepenyse, veikiant specifiniams fermentams, o alkoholio skilimo produktai pašalinami pro inkstus ir tam sunaudojama daug organizmo vandens.“ Skamba mįslingai, tačiau aišku viena – svarbiausia pagirių priežastis yra dehidracija – vandens praradimas. Būtent tai sukelia stiprius galvos skausmus ir bendrą silpnumą, nes organizmas, prarasdamas vandenį, jį automatiškai pradeda siurbti iš kitų savo organų, net ir pačių svarbiausių, tokių kaip smegenys.

Kita pagirių priežastis – „acetaldehido (alkoholio skilimo tarpinio labai toksiško produkto) sankaupos organizme. Alkoholis kepenyse skaldomas dviem etapais: pirmiausiai susidaro acetaldehidas, vėliau jis paverčiamas acetatu (šalintinu su šlapimu). Jei pirmasis etapas vyksta greičiau už antrąjį, t. y., jei acetaldehido prisikaupia daugiau nei acetato, tai organizme susikaupia toksino perteklius, ir savijauta būna labai bloga.“

Todėl, kartu su tais stebuklingais būdais, kurie Jūsų giminėje turbūt yra perduodami iš kartos į kartą (mokslininkai tvirtina, kad polinkis į pagirias sietinas su genetiniu paveldimumu), pabandykite jas įveikti ir tokiais produktais bei veiksmais:

Alyvuogių aliejus

Kodėl geriant alų norisi riebių bulvių traškučių? Nes jūsų kūnas reikalauja organizmą „remontuojančių“ riebalų. Tačiau jums reikia GERŲJŲ riebalų, o ne tų, arterijas užkemšančiųjų. Alyvuogių aliejus yra tinkamas sprendimas: jame gausu smegenų veiklą skatinančių „omega-3“ ir skrandžiui padedančių neprisotintųjų riebalų. Pabandykite „Extra virgin“ aliejų, kuriame yra gausu pagirias gydančių antioksidantų.

Vaisiai ir jų sultys

Alkoholis yra diuretikas – jis skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo. Dėl šios priežasties kitą rytą taip beprotiškai troškina. Skysčių gerti privaloma (patartina kuo daugiau jo išgerti einant vakare į lovą), nes jų po gerų išgertuvių organizmui trūksta apie 1,3–1,5 litro. Tačiau siekiant išvengti pykinimo, skysčius reikėtų gerti po truputį, maždaug 1,5 litro per valandą ar pusantros.

Vaisiai ir jų sultys mažina pagirių intensyvumą, nes juose esanti fruktozė skatina metabolizmą, kuris, savo ruožtu, padeda greičiau išstumti alkoholį iš organizmo. Pasistenkite suvalgyti bent vieną vaisių prieš eidamas miegoti, kai šokinėdamas ant vienos kojos bandote nusitraukti kelnes. Arba išgerkite butelį sulčių iškart pabudęs, kad kūnas gautų taip jam reikalingos energijos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (3 balsai (-ų))