Vitaminas C – dalykai, kurių apie jį nežinojote

Vitaminas C

Mes visi puikiai žinome, jog vitaminas C naudingas tuomet, kai norima išvengti peršalimo ligų, tačiau šis veiksmingas vitaminas turi ir kur kas daugiau mūsų organizmui naudingų medžiagų. Galima teigti, jog jis yra pagrindinė maistinė medžiaga – tai reiškia, jog norėdami būti sveiki, jį turėtumėte įtraukti į kasdienį savo mitybos racioną. Kokius dalykus apie vitaminą C dar verta žinoti?

Apelsinai nėra pagrindinis vitamino C šaltinis. Daugelis iš mūsų, pagalvojęs apie vitaminą C, pirmiausia prisimena apelsinus – šių vaisių sudėtyje iš tikrųjų galima rasti šio vitamino, tačiau tai tikrai ne vienintelis toks produktas. Kur kas daugiau vitamino C turi kiviai ir braškės, o taip pat ir kai kurios daržovės, tokios kaip raudonieji ar žalieji pipirai, virti brokoliai ar Briuselio kopūstai. Siekiant išlaikyti kuo daugiau vitamino C, patartina maistą ruošti trintuvu, ne sulčiaspaude.

Vitaminas C yra naudingas mūsų odos būklei. Šis vitaminas skatina kolageno ir elastino gamybą – tai du pagrindiniai odos jungiamieji audiniai, kurie suteikia galimybę jai išsitempti ir tuo pačiu išlaikyti savo elastingumą. Pastebėta, jog žmonės, kurie suvartoja didesnį vitamino C kiekį, turi kur kas mažiau raukšlių ir rečiau skundžiasi išsausėjusia veido oda. Egzistuoja gausus veido kremų pasirinkimas, kurie savyje turi pakankamai vitamino C, reikalingo gerai ods būklei paaikyti.

Vitaminas C padeda kovoti su streso padariniais. Visi ne kartą esame girdėję, jog stresas ir jo metu išsiskiriantis kortizolis paveikia ne tik mūsų nuotaiką, bet turi įtakos ir sveikatai. Tuomet, kai itin dažnai patiriame stresines situacijas, tai galiausiai paveikia ir mūsų organizmą – vitaminas C šiuo atveju padidina organizmo atsaką į stresą ir mažina kortizolio koncentraciją. Vitaminas C gali padėti deginti riebalus. Šis vitaminas skatina karnitino gamybą – šis junginys transportuoja riebalų rūgštis į ląsteles, kuriose jos yra panaudojamos energijai gauti (toks procesas dar vadinamas riebalų oksidacija). Vartojant pakankamą kiekį vitamino C, net ir vidutinio intensyvumo treniruočių metu galima oksiduoti maždaug 30 procentų daugiau riebalų nei tuomet, kai organizme jaučiamas šio vitamino trūkumas. Vadinasi, intensyviai sportuojant ir vartojant pakankamą kiekį vitamino C, galima kur kas efektyviau atsikratyti riebalinės masės. Sporto prekės bei vitaminas C – efektyviausias kovos būdas prieš riebalus.

Tai – toli gražu ne visos naudingos savybės, kuriomis pasižymi šis vitaminas. Ne kartą esame girdėję apie tai, jog vitaminas C mažina nuovargį, gerina nuotaiką bei padeda išlaikyti normalią imuninės ir nervų sistemos veiklą – būtent dėl šių priežasčių jis vartojamas ne tik su maistu, bet ir kaip maisto papildas. Specialios kramtosios tabletės suteikia galimybę kiekvienam gauti optimalų vitamino C kiekį ir tokiu būdu praturinti bei apsaugoti savo organizmą nuo galimų sutrikimų.

Platų priemonių skatinančių vitamino C gamybą bei pasisavinimą asortimentą rasite pigu.lt parduotuvėje.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.