Nagų grybelis

Klastingas nagų grybelis: medikamentais išgydyti sunku

Neestetiškai atrodantys nagai – dažnai pasitaikanti problema, aktuali ne tik vasarą. Artėjant didžiausioms metų šventėms vis dažniau surandame laiko pasilepinti baseinų ir pirčių teikiamais malonumais, o viešosios vandens pramogų zonos – puiki terpė plisti didžiausiam gražių nagų priešui – grybeliui. Kaip išvengti šios ligos ir ką reikėtų žinoti ją gydant, pasakoja klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Eglė Drukteinienė.

Infekcija gyvybinga iki 5 metų

Anot gydytojos E. Drukteinienės, grybelis dažniau pažeidžia kojų, nei rankų nagus. Pirmieji požymiai, įspėjantys apie šią ligą: nago pageltimas ar pabalimas, nago sustorėjimas ar staigus išplonėjimas, tamsių dėmių atsiradimas, lūžinėjimas, trupėjimas. „Nors nagų grybelis ir nėra vienintelė priežastis, galinti sukelti tokius nagų būklės pakitimus, tačiau šie ženklai – tai signalas, jog reikia nedelsiant apsilankyti pas specialistą“, – teigia E. Drukteinienė.

„Nagų grybelio infekcija palankioje aplinkoje gali išlikti gyvybinga net iki penkerių metų. Viešosios pirtys, baseinai, persirengimo kabinos, nesterilūs manikiūro ir pedikiūro instrumentai ar seniai valytas kilimas namuose – palankiausios terpės gyvuoti ir plisti grybelio infekcijai. Siekiant išvengti šios nemalonios ligos nereikėtų užmiršti dėvėti savo avalynę viešosiose vandens pramogų zonose ir net lankantis svečiuose – šlepetėmis nerekomenduojama dalintis net su šeimos nariais“, – patarimais dalijasi gydytoja dermatovenerologė.

E. Drukteinienė priduria, jog nagų grybeliu neretai užsikrečiama ir lankantis pas higienos normų nesilaikantį manikiūro ar pedikiūro meistrą, tad rekomenduojama rinktis sausą odelių pašalinimo procedūrą ir lankytis tik pas sertifikuotą specialistą.

Gydymas medikamentais – daugiau naudos ar žalos?

„Didesnį šansą užsikrėsti grybeliu turi žmogus, kurio imuninė sistema nusilpusi. Tad siekiant išvengti nagų grybelio vertėtų ne tik rūpintis higiena, saugotis nagų traumų ir laikyti pėdas sausai – ne mažiau svarbu yra rūpintis imuniteto stiprinimu ištisus metus, o ypač šaltuoju sezonu. Didžiausi imuniteto priešai – stresas, nepilnavertė ir nereguliari mityba, fizinio aktyvumo stoka ir nekokybiškas poilsis“, – perspėja specialistė.

Jei visgi įtariate, jog nagų grybelio išvengti nepavyko, gydytoja E. Drukteinienė skatina nedelsti ir kreiptis į gydytoją dermatologą, kuris, atlikęs tyrimus, patvirtins arba paneigs šią diagnozę ir skirs tinkamiausią gydymą. „Ši liga dažniausiai gydoma kompleksiškai – geriamais vaistais, išorinio vartojimo tepalais ir chirurginiu būdu, o siekiant gydymo procesą ženkliai sutrumpinti ir palengvinti, rekomenduojama gydymui pasitelkti ir modernų lazerį“, – teigia gydytoja.

„Priešgrybeliniai vaistai, vartojami 3 – 4 mėnesius, gali pažeisti inkstus, kepenis, kraujotakos sistemą ar sukelti alergiją, būtent todėl rekomenduoju taikyti kompleksinį nagų grybelio gydymą, pasitelkiant ir modernią lazerio technologiją, leidžiančią sutrumpinti priešgrybelinių vaistų vartojimo trukmę ir sumažinti šalutinių poveikių riziką“, – apie galimus gydymo medikamentais pavojus įspėja E. Drukteinienė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (2 balsai (-ų))