Nevaisingumas. Kaip pastoti?

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis

Dauguma šeimų svajoja apie kūdikį, tačiau ne visoms pavyksta jo susilaukti. Nors priežasčių gali būti įvairių, viena jų – ankstyvas kiaušidžių išsekimas. Vis dėlto ilgametis mokslininkų darbas ir tyrimai moterims suteikia galimybę atsukti vaisingumo laikrodį ir natūraliai pastoti.

„Tai gali būti vadinama ir revoliucingu proveržiu, atvertusiu visiškai naują puslapį vaisingumo gydymo srityje, naudojant pažangiausias technologijas bei pačios moters organizmo resursus“, – teigia Elina Žurman, klinikos „Motina ir vaikas“ gydytoja akušerė ginekologė.

Galimybė pastoti natūraliai

Kūdikio susilaukti norinčios, tačiau negalinčios moterys dabar jau turi galimybę pastoti natūraliai, atlikus kiaušidžių atjauninimo PRP terapiją. Ji leidžia atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūrą, naudojant pačios moters kiaušialąstes. Kiaušidžių atjauninimo procesas apima du etapus ir turi minimalią komplikacijų tikimybę. Pirmajame etape paruošiama moters trombocitais praturtinta plazma. Procedūra pradedama duriant į veną ir taip pripildant kelis mėgintuvėlius kraujo. Vėliau, filtruojant per sudėtingą sistemą, baltieji kraujo kūneliai ir trombocitai atskiriami nuo raudonųjų kraujo kūnelių ir serumo.

Kita kiaušidžių atjauninimo proceso dalis – PRP injekcija į kiaušides. Ši procedūra yra minimaliai invazinė, kadangi trombocitais praturtinta plazma sušvirkščiama į kiaušides pro makštį, ultragarso kontrolėje, taip išvengiant sudėtingų chirurginių intervencijų. Gydytoja nuramina, kad pačios procedūros bijoti nereikia. „Procedūra daroma lengvos sedacijos metu, kurią atlieka patyręs gydytojas anesteziologas. Jei dėl tam tikrų objektyvių priežasčių pacientei negalima taikyti nejautros, išlieka galimybė procedūrą atlikti be jos“, – sako gydytoja E. Žurman.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (1 balsas)